Soutěž o podnikatelku roku 2013 v oblasti Litvínov, Meziboří a Krušné hory vyhrála Eva Smejkalová, majitelka firmy Autoexpres Litvínov, která se zabývá prodejem autodoplňků, náhradních dílů a příslušenství.

„Je to pro mě hrozně velký úspěch. Stále se z toho nemohu vzpamatovat. Nedá se to ani slovy popsat. Přeji každému, aby něco takové zažil," řekla včera vítězka Mosteckému deníku. Ocenění vnímá i jako uznání dlouholeté činnosti.

Druhá skončila v soutěži Marie Hrubešová, majitelka kadeřnictví Carin, třetí byla Jaroslava Khaurová se svým Salonem Jarka. Zvláštní cenu porota udělila litvínovské lékárnici z Osady Adě Holubové za celoživotní podnikání v oboru, Janě Černé za úspěšný start v podnikání s designovými výrobky a masérce Lubomíře Skořepové za nejdelší dobu podnikání (od roku 1990).

Zvláštní cenu okresní hospodářské komory získaly za uvádění vlastních výrobků na trh Liběna Hlinková se svou značkou kosmetiky a Jaroslava Pachtová vyrábějící uzeniny. O výsledcích informovala Litvínovská vzdělávací společnost, která soutěž pořádala. Ceremoniál předání cen se konal v Citadele v Litvínově. Nominována byla dvacítka podnikatelek.