Dnes po deváté hodině dopoledne měla být na litvínovském atletickém stadionu hlava na hlavě. Realita ale byla úplně jiná. Nikde nikdo. Zhruba osm stovek důchodců z celkem čtyřiatřiceti týmů z Ústeckého kraje se sešlo uvnitř sousedního zimního stadionu. Všichni se usadili na tribunu a čekali, až se v 9:30 rozjede slavnostní zahájení 29. ročníku sportovních her.

Netradiční začátek pod střechou mělo na svědomí počasí. Venku v tu dobu už několik hodin silně pršelo. A kvůli tomu bylo zahájení nakonec prvním a zároveň posledním bodem programu. „Ani jedna disciplína by nešla dělat pořádně. Sportovní hry musíme zrušit," řekl hlavní rozhodčí Václav Šulc směrem k účastníkům.

„Je to velká škoda. Všichni jsme věřili, že letos bude sluníčko," podotkla Iva Francová, předsedkyně regionální organizace Svazu důchodců ČR pro Most a Litvínov. Nepříznivé počasí nedoprovázelo tradiční akci poprvé. Spíše naopak. „Takhle je skoro pravidelně. Nikdy se nám ale nestalo, že by až takhle pršelo. Vždycky se to nějak umoudřilo a hřiště nebylo tak nacucané vodou," pokračovala Francová.

Varianta, že by se hry konaly na ploše zimního stadionu, nepřicházela v úvahu. „Poničili bychom jim tuhle speciální podlahu a nemohli bychom dělat všechny disciplíny," vysvětlila. Věří, že jubilejní 30. ročník proběhne za rok bez problémů.