Na řece plul traktor, německý tank, hřbitov, filmová Addamsova rodina, Shrek s Fionou a Kocourem, hororové sestřičky, Avatar, Aladin se svou pohádkovou partou, oživlé Člověče, nezlob se, dále rančerky, plovoucí trh Mekong a svérázný zarostlý Miloš. „Bylo to úplně úžasné. Lidé věnovali spoustu času vytváření plavidel a všichni si zaslouží ocenit,“ sdělil Deníku v cíli starosta Jan Zálešák, který byl červenou figurkou na lodi Člověče, nezlob se.

Hodně diváků zaujal německý tank vyrobený z lepenky. „Dělali jsme ho dva týdny. Pomáhali strejdové i syn,“ řekl vojenský kapitán s bidlem Karel Malimánek z Liběšic, který se akce účastní pravidelně a příště chce zas. Hodně hlasitá a veselá byla posádka plovoucího kočáru z filmového Shreka. „Bylo to náročné, ale dobré,“ svěřila se Fiona, kterou v cíli hodili do vody.

Neckyádu, která patří k nejlegračnějším veselicím v okresu Most, pořádaly obec Želenice a Spolek pro obnovu kostela sv. Václava v Želenicích. Akci doprovázel pestrý program s koncerty, kolotoči, trhem a další zábavou. Moderátorem byl Vlasta Vébr.