Svůj životní žebříček přehodnotil Roman Kurunczi, které mu se ze dne na den změnil „celý svět“. Zdravý a šťastný podnikatel totiž prodělal mozkovou příhodu. Ve čtyřiceti letech se pan Roman musel naučit znovu číst, psát a jíst příborem.

„V noci jsem začal cítit bolest hlavy, brnění prstů. Poté hned přišlo znehybnění. V sanitce jsem byl již v bezvědomí. V nemocnici jsem měl pak najednou pocit, jako by mi nic nebylo, ale v noci mi žíla praskla,“ vysvětlil Roman Kurunczi. Čtyřicetiletý soběstačný zdravý muž prodělal mozkovou příhodu.

Nemoc přišla náhle

„Najednou jsem nemohl hýbat rukou ani nohou. Nešlo mi mluvit ani psát. Neudržel jsem stolici,“ popisuje svůj stav podnikatel v oboru elektro Roman Kurunczi. „Nečekal jsem, že něco takového může potkat zrovna mě. Byl jsem úplně zdravý. Byl to pro mě šok. Musel jsem začít od začátku jako školák. Přítelkyně mi na jednotce intenzivní péče četla ze slabikáře, vytiskla mi na papír abecedu a já jí skládal slova,“ dodává Kurunczi, který si někdy nedokáže vzpomenout, kde skončil větu.

„Určitě nejsem první ani poslední, komu se to stalo, ale lidé by si měli více vážit svého zdraví. Protože to máme jen jedno,“ nabádá pan Roman.
Aby se živnostník z Loun mohl vrátit zpět do pro zdravé lidi „normálního života“, absolvoval dvouměsíční léčbu v rehabilitačním ústavu Remed Meziboří. Tam totiž léčí stavy pohybového aparátu.

„Za to, že dnes mluvím a chodím, bych chtěl poděkovat hlavnímu trenéru „Remeďácké jedenáctky“ primáři Pavlu Bláhovi. Díky si zaslouží i ošetřující lékař Petr Myšák a ošetřující sestry,“ vzkazuje jejich pacient, který se prý ještě občas rozbrečí.

„Jsme multioborové zařízení a léčíme závažné stavy kde by klasická léčba neměla efekt. Ideál je vrátit pacienta zpět do společnosti a samozřejmě i do zaměstnání. To se nám daří ve čtyřiceti až padesáti procentech,“ řekl primář rehabilitačního ústavu Pavel Bláha.