„V tuto chvíli probíhá intenzivní jednání s odbory. Zatím je opravdu předčasné mluvit o nějakých změnách, když smlouva ještě není podepsána. Ovšem jsem si jist, že nějaká velká změna v platech nenastane,“ řekl ředitel Müller. Vyjednávání jsou podle něj již téměř u konce. Informaci o tom, že jsou prozatím spekulace o výši platu předčasné, mluví i tiskový mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra. „Vyjednávání ohledné kolektivní smlouvy bylo započato již někdy před půl rokem. Tedy ještě před převodem mostecké nemocnice pod Krajskou zdravotní. Protože bylo potřeba zmapovat protředí nemocničního zařízení,“ dodal Vondra.

Tiskový mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra dále sdělil, že některé kapitoly kolektivní smlouvy jsou již uzavřeny a některé jsou stále ještě v jednání.
„S odboráři jednáme velmi intenzivně . Pro Krajskou zdravotní jsou kolektivní smlouvy samozřejmě velmi důležité pro stanovení mezd a dalších náležitostí týkajících se pracovního poměru a chodu nemocnice,“ nechal se slyšet Vondra s tím, že snahou je co nejbližší podepsání smlouvy.
„Je to pro nás dost zásadní, mostecká nemocnice čítá něco kolem 6 300 zaměstnanců,“ řekl tiskový mluvčí.
Mostecká nemocnice funguje pod Krajskou zdravotní již přes dva měsíce. I přesto se řediteli nemocnice Vladimíru Müllerovi prý pravomoci příliš nezměnily. „Změna právní subjektivity sebou nese určité změny, ale stále máme nějaký vnitřní organizační řád. A tudíž mám pravomoce odpovídající postavení vedoucího odštěpného zařízení,“ sdělil Müller.
Mosteckou nemocnici, podle jeho již dřívějšího vyjádření, čekají po vstupu pod Krajskou zdravotní lepší vyhlídky. Jediné, co zatím zdravotní zařízení trápí, je nedostatek peněz na zateplení budov a rekonstrukci výtahů.
„V nemocnici je samozřejmě zapotřebí mnohem více věcí. Je také potřeba spousta nových přístrojů. Všechna oddělení mají své oprávněné požadavky, ovšem je to o kompromisech a samozřejmě také o financích,“ dodal ředitel nemocnice v Mostě.