Těžce zraněný 53letý muž ležel dvě hodiny bez pomoci v příkopu, než ho objevili jeho spolupracovníci, kteří se ho vydali hledat poté, co v určený čas nedorazil do zaměstnání.

Viník je z Ústí

Nehodu měl způsobil 31letý muž z Ústí nad Labem. „Policejní komisař ho již obvinil ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci. Hrozí mu až pětileté vězení,“ řekla v pondělí mluvčí mostecké policie Alena Bartošová. Policistům se podařilo řidiče dopadnout díky průběžným kontrolám vozidel v místě nehody a důkaznímu materiálu z místa střetu. Motorista si byl nehody zřejmě velmi dobře vědom a pokusil se ji zamaskovat. „V den, kdy ke srážce došlo, nahlásil v jiném kraji, že měl nehodu se zvěří,“ sdělila dále Bartošová.

Sražený cyklista se podle dostupných informací nachází stále v nemocnici. Jaká konkrétní zranění při nehodě utrpěl, policie nesdělila.

Rok a půl jim uniká

Obdobná dopravní nehoda, při níž byl vozem v brzkých ranních hodinách sražen cyklista a viník bouračky ujel, se stala na Mostecku 5. dubna 2009. Tehdy auto nabouralo 42letého muže na silnici mezi Mostem a Litvínovem. Náraz cyklistu odhodil do tramvajových kolejí, kde ho jen shodou šťastných náhod ještě nepřejela tramvaj. Život mu zachránilo to, že ztratil při střetu botu a na noze mu ve tmě „svítila“ bílá ponožka. Řidička tramvaje si díky ní člověka ležícího na kolejích všimla a soupravu včas zabrzdila.

Tuto nehodu se bohužel policii dosud objasnit nepodařilo a pirát silnic nadále uniká.