Strážníci o něm vedou evidenci a v úředních záznamech mají rozsáhlou sbírku jeho fotografií z odchytu. Od roku 2019 za ním městská policie vyjížděla třiadvacetkrát. Šimona nacházeli a odchytávali v ulicích Žatecká, Obránců Míru, Vítězslava Nezvala, Konstantina Biebla, Františka Halase, Moskevská, Ke koupališti, Petra Jilemnického, Báňská a u 7. ZŠ.

„Navštívil také park Střed, park u Kojota, Central a nákupní centrum Hněvín. Jednou byl také zajištěn přímo u služebny městské policie,“ informovala mluvčí městské policie Veronika Loucká.

Zdá se, že Šimon má svou hlavu a je mu jedno, co se kolem něj děje. Nedávno se totiž opět zaběhl. Na linku 156 jedna žena oznámila, že v ulici Žatecká nalezla zatoulaného psa. Jela tam motohlídka strážníků s odchytovým vozidlem. Strážníci na místě zjistili, že psa dobře znají. Byl to samozřejmě Šimon, který patří osmdesátileté ženě na invalidním vozíku. Podle strážníků jí pes občas uteče, když nesežene pomoc na venčení.

Proto se také o tři dny později obrátil na linku 156 další oznamovatel, že u bloku 382 odchytil psa bez majitele. Zase Šimon. Strážnici ho opět odchytili a předali majitelce. Jak uvedla mluvčí, oba přestupky proti obecně závazné vyhlášce strážníci tentokrát vyřešili domluvou a žena přislíbila, že si zajistí pomoc na venčení.