Na střeše vznikl Citadela Park s lavičkami, kamínkovými smyslovými chodníčky, zahrádkami, grafickou výzdobou na plexiskle a originální dřevěnou sochou uprostřed.

Sochu vytvořila firma Naplot, která vybočila ze svého sortimentu a speciálně pro park v Litvínově vyrobila to, co ještě pro nikoho jiného nevyráběla. V parčíku nechybí ani takové detaily jako je stojan na kola, odpadkové koše či květináče. Slavnostní otevření se konalo v sobotu v podvečer, nechyběl přípitek ani ochutnávka dobrot. „Díky tomu, že přestalo pršet, tak účast byla velká. Dorazilo hodně dětí, které si všechno hned vyzkoušely, takže park prošel svojí první zátěžovou zkouškou," řekla Mosteckému deníku Eva Šišková, která se na projektu podílela.

S nápadem na proměnu parku přišel spolek MY Litvínov. Svůj záměr přihlásili do celorepublikového projektu s názvem Era pomáhá regionům a uspěli. Od veřejnosti a prostřednictvím grantových programů získali skoro 150 tisíc korun.

Návrh od bílinského architekta Vladimíra Volmana byl zveřejněn v květnu, práce byly realizovány od června. Protože práce firem na celém parku by byla velmi drahá, svolal spolek MY Litvínov k práci místní veřejnost. Dospělí a děti z okolí se tak mohli zúčastnit několika brigád a pomohli park vytvořit vlastníma rukama. Dobrovolníci třeba stavěli smyslové chodníčky, čistili plexiskla, pleli dlažbu na chodníku, lepili grafiku, připravovali záhonky pro zahrádky a nakonec sázeli bylinky. „Jsme rádi, že na otevření dorazili i ti, kdo pomáhali park budovat. Mohli jsme si s nimi v ten slavnostní moment připít a vyjádřit jim své poděkování," řekla Šišková.

Přestože park už se otevřel, práce na něm ještě zdaleka neskončily. „Ještě nás čekají nějaké menší práce, které budeme realizovat na jaře. V parku například přibudou dvě tabule pro děti jedna s bludištěm a jedna klasická na psaní s křídami," svěřila se Šišková s plány do budoucna.