Park Střed, který byl dlouhá léta opuštěný a zanedbaný, prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Tato obnova byla iniciována v roce 2016, kdy byl park zařazen mezi rozvojové priority nového vedení města. Hlavním cílem bylo vrátit parku život a znovu jej začlenit do každodenního života města.

close Otevření parku proběhne 1. května. info Zdroj: město Most zoom_in Otevření parku proběhne 1. května.

„Tento park byl vždy srdcem města a díky spolupráci s Nadací Proměny Karla Komárka a místními obyvateli jsme ho mohli obnovit tak, aby opět sloužil všem generacím," říká primátor města Mostu Marek Hrvol a dodává: „Slavnou minulost parku připomíná vodní prvek, který zůstal zachován na přání veřejnosti a byl obnoven téměř v původní podobě."

Slavnostní reopening zahrnuje vystoupení uměleckých škol Moskevská a F. L. Gassmanna, výstavu historických fotografií parku, dětské dílničky a mnoho dalšího. Architekti a krajináři projektu provedou návštěvníky parkem a přiblíží jim jeho novou podobu. O hudební doprovod se postará Martin Pošta a Nina Radnická nebo kapela Tribubu.

close Nový park Střed v Mostě. info Zdroj: město Most zoom_in Nový park Střed v Mostě.

Navštěvníci by neměli opomenout navštívit novou kavárnu Na ulici, která otevírá v 9 hodin. V nabídce najdete obložené chleby, slané croissanty a tortilly z kvalitních surovin i ve variantách pro vegany a vegetariány a v poledne polévku. Samozřejmostí jsou zákusky ke kávě nebo snídaňové misky. Do kavárny můžete přjít jak s malými dětmi, tak se čtyřnohými miláčky.

Mohlo by vás zajímat: Lepší in-line dráha v Mostě. U jezera Benedikt položili jemný asfalt

Benedikt v Mostě má lepší okružní cestu pro bruslaře a cyklisty. | Video: Martin Vokurka