Spolek MY Litvínov začal na proměně parku, který podle jeho členů v současné době rozhodně neplní svůj účel, aktivně naplno pracovat ve druhé polovině loňského roku, kdy záměr představil, získal potřebná povolení, například od vedení Billy, a začal shánět finanční prostředky na realizaci. Nápad nadšenců se evidentně zalíbil. Na jeho konto doputovalo celkem přes 140 tisíc.

Nejvyšší suma dorazila prostřednictvím projektu Era pomáhá regionům. Široká veřejnost poslala 35 tisíc. Protože se projekt stal nejvíce podporovaným na Ústecku, přihodila samotná Era ještě padesát tisíc. Stejnou částkou přispěla i Nadace Via. Sumou 5 500 přispěl také spolek Litvínov občanům. „Je to nádherná částka. Nečekali jsme to," okomentovala Eva Šišková z MY Litvínov.

Hlavním cílem je místo oživit. V parku přibudou lavičky nebo velkoobjemové květináče se zelení. Chybět nemají ani takzvané smyslové chodníčky. Na plexisklových výplních se objeví grafiky. Prostřední části má dominovat dřevěná plastika. V budoucnu by se v parku měly také konat různé akce.

Pracovat se začne ještě v květnu nebo nejpozději na začátku června. Zapojit se bude moci každý. „Je jasné, že budeme potřebovat pomoc veřejnosti, protože si na všechny práce nemůžeme najmout firmy. Všechno by se pak strašně prodražilo. Budou to takové brigády. Svoláme lidi. Zapojit by se měli i litvínovští skauti, kteří by s námi měli sázet květiny," přibližuje Eva Šišková. Hotovo bude v říjnu letošního roku.