Zřítil se při doskoku na zem z výšky pouhých dvou až tří metrů. Skonal přímo na travnaté ploše letiště před očima svých kamarádů, kteří přišli skákat s ním.

„Přes veškerou snahu nás kamarádů i zdravotníků se nám, bohužel, nepodařilo Honzu zachránit. Byli jsme s ním však do poslední chvíle,“ uvádějí jeho kamarádi na webových stránkách týmu.

Policisté, kteří nehodu čtyři hodiny na letišti vyšetřovali, ještě nemají událost kompletně uzavřenou. Čekají na výsledky soudní pitvy. „Případem se kriminalisté dále zabývají,“ potvrdila v pátek mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

„Nikdy jsem s ním na letiště nejel a neviděl ho skákat,“ říká rozechvělým hlasem otec mladého sportovce. Prý by mu to mohlo přinést smůlu. „Sledoval jsem ho jen na videu nebo fotkách,“ dodal.

A obrazového materiálu má tým All41 (all for one – všichni za jednoho – pozn. red.), jehož byl Honza zakládajícím členem, velké množství. Nikdo z nich není ve vzduchu žádným nováčkem. Sám Honza byl i instruktorem pro ostatní. Seskoky nepočítal na stovky, ale na tisíce.

„Dokonce v jednotlivcích na rychlostních padácích mu jen o vlas unikl titul. Samou radostí tehdy přešlápl. S plným počtem bodů ale skončil druhý,“ zavzpomínal otec.

Honza s týmem All41 skákal také akrobatické formace. Například loni v říjnu v Příbrami si ze 3. závodu Českého a zároveň i Evropského poháru ve skupinové akrobacii (RW4) odvezli v kategorii A – pokročilí 2. místo.

Parašutisté se přípravě na letní sezonu věnují i v zimě. Jezdí trénovat do tunelu v Bedfordu. Nedělní první seskok měl být zahájením sezóny, a proto nebyl určen jako komerční ani výcvikový.

Celý průběh seskoku byl podle Honzových kolegů bez problému. Ke zranění došlo až při přistání.

„Honzík byl pohodář a hrozně fajn kluk, i přes svůj handicap, protože neslyšel,“ řekla členka týmu a kameramanka Martina Hejná.

Na místě v osudný den nebyla, ale rozhodně se chystá na dnešní pohřeb do Tanvaldu.