Platíte vysoký, nebo nízký nájem? Hlasujte v anketě vpravo vedle článku.

Zajímavé, nové byty situované v blízkosti městského divadla a magistrátu v Mostě nabízela společnost WS reality v mosteckém Odeonu za podobnou nájemní cenu, jako nabízejí realitky byty do nájmu v Janově. A jak potrvdili sami makléři, lidé jsou s cenami spokojení. Přitom nájemné v Janově by mělo být nižší.

Za 2 + KK nájemce bez energií v Odeonu, kde se byty do vlastnictví prodávaly za miliony korun, zaplatí šest tisíc korun. Čeká na něj nový, čistý byt. Za větší byt velikosti 3 + KK s terasou pak zaplatí už 11 300 korun. Lukrativní nabídku si lidé nenechali uniknout.

„Nájem bytů je od minulého týdne pro velký zájem zastaven,“ sdělila asistentka Jana Střihavková.

Za stejnou šestitisícovou cenu za měsíc mají některé realitky v nabídce byty 2+KK v Janově. Ten už ovšem není tak luxusní. Přihoďte dva tisíce a další realitka vám v Janově sežene byt o velikosti 3+1. Ceny se samozřejmě navyšují podle počtu osob a spotřeby energií.

V září byl Janov levnější

„Všechny byty, které jsme v Janově měli, tak jsou již obsazené, lidé to za stanovenou částku berou, nyní se možná uvolní další byt,” sdělil Václav Šulc ze společnosti Rodinné reality.

Z pěti bytů byl obytný jeden

„Když jsem v září minulého roku sháněl byt v Janově, částky za byt o velikosti 1 + 3 se pohybovaly kolem pěti tisíc korun za měsíc. Jako první zádrhel se ale ukázal výběr bytu. Z prohlédnutých čtyř bytů jsem si nakonec vybral ten nejméně zdevastovaný, kde alespoň tekla voda. Elektrika byla samozřejmě odpojená,“ uvedl Jaroslav Škárka, výkonný místopředseda ze strany Věci veřejné, který jel tehdyt do Janova na průzkum.
„Byt mi domluvili známí, nakonec jsem zaplatil tisícovku,“ dodal Škárka.

Otázkou tedy zůstává, zda–li realitky ceny nájmů v Janově navýšily kvůli úspěšnosti nulové tolerance, kdy nejen vedení radnice, ale samotní obyvatelé tvrdí, že janovské sídliště se lepší, nebo zda chtějí na lidech vydělat.

Standardní postup

„My se většinou snažíme s nájemným zůstat při zemi. Majitel bytu většinou na nájemném vydělá tisícovku za měsíc. Nájem se hodně vztahuje také k lokalitě. Kolem pěti tisíc se pohybují byty o velikosti 2+KK i s penězi pro majitele. Teď jsem zrovna pronajal za pět tisíc byt v Mostě naproti Intersparu i s energiemi,“ sdělil Jaroslav Houzl ze společnosti Maxx reality.