Příspěvkové organizace v Ústí nad Labem, Děčíně, Chomutově, Mostě a Teplicích tvoří již několik dní jeden celek. Transformace nemocnic by měla být službou hlavně pro pacienty. Zdravotní péče by se měla tímto způsobem rapidně zlepšit, věří kraj.
„Změnu v nemocnicích pacienti nejprve nepocítí. V budoucnu ale lidé zaznamenají zkvalitnění zdravotní péče a nové lékařské přístroje,“ řekl náměstek hejtmana a člen představenstva Krajské zdravotní Petr Fiala.
Paní Květuše Slavíková navštěvuje mosteckou nemocnici každý měsíc, změnu po transformaci nemocnic prý zatím nepostřehla. „Teď jsem zde po třech týdnech, ale zatím se mi nezdá , že by nastala nějaká změna. Slyšela jsem o sloučení nemocnci v kraji, tak zatím čekám, zda to bude mít i nějaký dopad na zdravotní péči,“ dodala včera u nemocnice sedmasedmdesátiletá důchodkyně.
Pacienti se ovšem také obávají, zda nedojde k rušení některých oddělení, nebo naopak očekávají rozšíření nemocniční péče.
„Předpokládám, že v souvislosti se vznikem Krajské zdravotní akciové společnosti k žádným strukturálním změnám v poskytování zdravotní péče nedojde. Máme samozřejmě rozpracované projekty, ale v žádném případě nemám informace o tom, že by se struktura nebo rozsah poskytované péče v nemocnici Most měnili. Pacientská dokumentace samozřejmě zůstává v té nemocnici, kde je pacient ošetřen,“ sdělil včera Deníku ředitel mostecké nemocnice Vladimír Müller.