Klíny letos ukončily zimní sezonu v úterý 10. března, zatímco před dvěma lety to bylo až 25. března. Areál se proto výkyvům počasí přizpůsobuje. Dávno není pouhým skiareálem, ale multifunkčním centrem pro sport a relax. Už vaří i své pivo. K jeho výrobě začal používat vlastní vodu z vrtů.

„Naše pivo má příběh. Je pojmenované po blízkých starých štolách se stříbrnými žílami, kterými krušnohorská voda odpradávna prochází,“ řekl klínský sládek Martin Grund. Vaření piva je součástí rozšiřování služeb v horském středisku, které kvůli oteplování a úbytku sněhu více investuje do celoročních aktivit. Dokonce počítá i s případným rozšířením pivovaru, který má dvě 200litrové varny, ale prostor je i pro 500litrové.

Kromě zlatého moku chce areál nabídnout i nový celoroční adrenalinový zážitek. Jedná se o takzvanou zip-line, jízdu v závěsu po ocelovém laně z Klínů přes Šumenské údolí. Skluz na kladce bude dlouhý přibližně 2,1 kilometru a zařadí se mezi nejdelší na světě. Start bude u horní stanice čtyřsedačkové lanovky. S ní se pak jezdci vyvezou zpět nahoru. Rychlost skluzu dosáhne až 80 kilometrů za hodinu při 150 metrech maximální výšky lana nad zemí. Výstavba atrakce má stát zhruba osm milionů korun.

Když budou mírné zimy pokračovat, areál možná v příštích letech využije po celý rok i letní bobovou dráhu, kterou kvůli sjezdovkám před zimou rozebral. Je dlouhá 900 metrů s převýšením 130 metrů.