Podobně deprimující je i areál opuštěného kulturního domu Repre. Přestože technické služby okolí pravidelně uklízejí a čistí i torzo okrasného bazénu, úpadek a smetiště zastavit nedokáží.

Plány na rekonstrukce obou budov jsou ve skluzu. Zvelebení se nedočkal ani Prior se sousedním parkovištěm, kde zůstává na očích obří rozpadlá fasáda bočních zdí.

Kromě těchto významných dominant existuje v reprezentativní části Mostu řada menších zanedbaných koutů. Podobná místa jsou i v jiných městech, ale když jich je na malé ploše moc, našinec i turista žasnou nad letargií. Různě pozáplatovaný chodník u pošty se rozpadá, můstek k finančnímu úřadu koroduje a zídka u spořitelny je dlouhá léta bez obkladu. Závady jsou i na vnějším plášti Centralu, vlastník ale chystá rekonstrukci.

Uvolňují se i dlažební kostky u bývalého OV KSČ, kde hrozí zakopnutí a úraz. Kdysi tam stála socha komunistického prezidenta Klementa Gottwalda. Když u něj před rokem 1989 stáli při slavnostech lidové milice a pionýři, chodník byl v naprostém pořádku a kolem byly záhony květin. Dycky Most!