Měl být nejmodernějším v severních Čechách. Nedokončený objekt stojí na městské parcele. Její pronájem skončí za dva roky. Do té doby musí být kolaudace.

Stihne se nebo ve městě už vznikl další opuštěný areál?

Podnikatel Roman Reichl věří, že autosalon bude.

„Chceme projekt dotáhnout do konce,“ řekl Deníku jednatel mostecké společnosti AH Most. Ta záměr stále prezentuje na svém webu.
Příčinami zpoždění výstavby jsou podle Reichla hledání nového investora a čekání na zajištění stability bývalé důlní výsypky, na které se staví a na které se loni nečekaně objevila trhlina. Tu řeší město se státem.

Radnice se loni radovala, že má pro Žateckou další kvalitní investory. Po autosalonu měly následovat prodejna nábytku, autoservisy, sídla firem a provozovna na šití peřin. Dosud nic nestojí. A starší budovy na opačné straně ulice chátrají.

Prázdný je objekt u bývalého finančního úřadu. Nový vlastník, mostecký podnikatel Milan Wolgemut, musel kvůli nedostatku peněz odložit na neurčito přestavbu na penzion. „Chtěl jsem záměr propojit s evropskými dotacemi na rozvoj cestovního ruchu, ale vhodný grantový program nebyl otevřen,“ řekl včera Wolgemut Deníku.

Bez užitku zůstává i nejznámější nedodělaná budova v Mostě: skelet zdravotního střediska na sídlišti Liščí Vrch. Možná za rok se začne měnit na polyfunkční dům s kancelářemi a obchody.

Slibuje to podnikatel Pavel Trepka, jednatel společnosti ABC Trepka sídlící v Jesenici.

„Letos chceme získat stavební povolení,“ řekl Deníku Trepka. Z plánu zřídit v části budovy hotel zřejmě ustoupí.

Čeká se na zahájení rekonstrukce opuštěného areálu Zahražany. Ruinu někdejšího kina město loni na podzim pronajalo pražské firmě MS development. Ta areál koupí za jedenáct milionů korun, až z něj vytvoří bytový komplex s parkovištěm a obchody.

Městu se nedaří prodat bývalé sídlo OV KSČ. Soukromá vysoká škola ani výzkumné centrum z něj nebude. Správu objektu má opět převzít firma Uniservis–reality.

Nejasná je také budoucnost dvou zrušených supermarketů: Alberta v centru Mostu a Penny v ulici Velebudická. Deníkem oslovení vlastníci zatím na otázky redakce neodpověděli.