Litvínovští zastupitelé schválili rozpočet města na rok 2009 na svém posledním jednání. Vloni město na začátku roku hospodařilo s rozpočtovým provizoriem, kvůli neshodám mezi zastupiteli. Rozpočet na příští rok je sestaven jako schodkový, přičemž na straně příjmů je 685 milionů korun a výdajů 674 milionů korun. Schodek ve výši padesáti milionů korun je kryt z fondu rezerv. Na investice města v příštím roce vyčlení sto milionů korun. Zastupitelé pokrátili investice o deset milionů korun.

„Rozpočet byl připraven tak, že by byly jen malé rezervy. Dnes neznáme ceny energií pro příští rok a očekáváme také krizi v daňových příjmech. Pokud by příjmy byly vyšší, můžeme řešit investice do komunikací rozpočtovou změnou,“ uvedla vedoucí finančního odboru Nikola Exnerová.
Nejvíce peněz půjde do oprav komunikací, chodníků, zastávek nebo kontejnerových stání. Opravy čekají i parkoviště u Koldomu. Do komunikací půjde přes dvacet milionů korun.

Pro základní školu v Janově je připraveno sedm milionů korun na rekonstrukci budovy. I lampy veřejného osvětlení budou příští rok opraveny. A to za osm milionů.

Město Most bude mít v příštím roce výdaje ve výši 1,5 miliardy korun a příjmy o tři sta milionů korun nižší. Rozhodli o tom ještě před vánočními svátky mostečtí zastupitelé.

V Lomu a Meziboří budou znát konečný rozpočet až na začátku příštího roku. Obě města budou hospodařit s provizoriem. „Rozpočet budeme schvalovat na lednovém zasedání zastupitelstva. Rozpočet bude vyrovnaný, což je pro nás nejdůležitější,“ uvedl starosta Lomu Josef Nétek. Největším plánem Lomu bude v příštím roce rekonstrukce panelových domů. Stavební firma zanikla, břímě opravy je na městě. To zatím dotaci nemá a zřejmě si bude muset půjčit. Chce investovat do oprav střech, plášťů, do zateplení a do výměny oken, aby snížilo energetickou náročnost paneláků.

Podobně je na tom s rozpočet i Meziboří. To bude hospodařit s provizoriem i v únoru. „Nejsou zatím jasné příjmy, proto jsme se rozhodli se schvalováním počkat. Počítáme se stejným rozpočtem jako byl v letošním roce,“ sdělil starosta Meziboří Miroslav Huml. Město chce zrekonstruovat místní základní školu a pokusí se na tuto náročnou investiční akci požádat o dotaci.