Oprava Citadely odstartovala v květnu a kompletně hotová měla být v polovině října. Projektová dokumentace ale počítala s jiným profilem střech.
„Mělo se odbourávat jiné souvrství střech, než jaké se ve skutečnosti na střechách nacházelo. Také materiálová skladba je jiná. Střechy neobsahovaly ochranné násypy, ale vysoké vrstvy tvárnic prolitých betonem a místy drátobeton," uvedla Hana Nováková, vedoucí odboru investic a regionálního rozvoje litvínovské radnice.

Tyto odchylky od projektové dokumentace proto vedly společnost, která opravu provádí, k požádání o prodloužení termínu dokončení. „Termín je 16. listopadu. Rada města tuto žádost odsouhlasila," podotkla Nováková.

Citadela se nicméně veřejnosti otevře dříve. Úpravy, které probíhaly v interiéru, už jsou hotové. Například nový Café bar přivítá první návštěvníky 24. září. „Ve středu 23. září začnou taneční a o den později přijede pražské divadlo Palace s představením s názvem Prachy!!!, ve kterém hlavní roli ztvárňuje Ondřej Vetchý. A hned v pátek tu bude koncertovat Hana Zagorová s Petrem Rezkem," řekla Mosteckému deníku vedoucí provozu a programu Jana Kuchtová Jelínková.

Opozdí se jen kino. Z technických důvodů se v něm začne promítat až od 26. září. „Kino bylo dvakrát vytopené, museli jsme například pořizovat nové plátno," podotkla Jana Kuchtová Jelínková.

V říjnu přinese Citadela lahůdku pro filmové fanoušky v podobě filmového festivalu Be2Can, což bude unikátní přehlídka filmů z prestižních festivalů pořádaných v Berlíně, Cannes a Benátkách. V listopadu se v Citadele po roce opět uskuteční Mezinárodní festival outdoorových filmů.