Opozice ve svém otevřeném dopise nejprve zmínila dubnovou návštěvu ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera na sídlišti Janov. „Nebyli jsme o ní informováni a ani řádně pozváni," stojí v úvodu dopisu, pod který se podepsalo všech deset opozičních zastupitelů. Za nepřípustné označili také několik schůzek starostky se členy vlády, ke kterým došlo v Praze „za jejich zády".

„Chceme s dostatečným předstihem vědět o důležitých jednáních týkajících se Litvínova a mít možnost se jich zúčastnit," řekl na zasedání zastupitelstva Daniel Volák (zvolený za Otevřenou radnici).

Sociální demokrat Martin Klika starostce vytkl postup při návštěvě ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové. „Nelíbilo se mi, že jste s ní chtěli jednat jako vedení města a ostatní požádali o odchod," uvedl Klika.

Starostka Kamila Bláhová se nechala slyšet, že svou konečnou reakci na dopis přednese v září. „Vaši žádost zvážím a budu vás informovat na dalším jednání zastupitelstva," podotkla Bláhová.

Litvínov by měl v následujících týdnech navštívit další ministr, a to Jan Mládek, který vede resort průmyslu a obchodu a je tak důležitou postavou v záležitosti těžebních limitů. Podle aktuálních informací dorazí do města v průběhu července.