Příjemce dávky totiž nemohl využít celou zákonem stanovenou osmidenní lhůtu na to, aby mohl případně doplnit dokumentaci, jež má vliv na výši dávky. „Pan generální ředitel hledá nějaké cesty, jak zůstat v souladu se zákonem a zároveň vyplácet dávky dříve," řekla k tomu Hana Kolářová z ústeckého úřadu práce.

Posunutí výplatního termínu ovšem způsobilo mezi maminkami na rodičovské a mateřské dovolené v Ústí nad Labem velké pozdvižení. Kritické příspěvky se například objevovaly i v diskusích na Facebooku.

Ústeckému deníku pak například Zdeňka Bláhová, také na mateřské, řekla, že například pro ni vlastně není hlavní problém v tom, že jí peníze přišly na účet až v pondělí večer, namísto minulého týdne.

„Potíže jsou hlavně kvůli tomu, že to naruší nějakou pravidelnost příjmu, třeba já mám tak nastavené trvalé příkazy na placení nájmu a energií a rozpočítané peníze na větší nákupy. Když budu vědět, že to bude chodit pravidelně třeba až 15. den, přizpůsobím se."

Kolářová si myslí v podstatě to samé, ale dodala, že únor byl skutečně kritický. „Naše zaměstnankyně si užily, dostávaly hodně vynadáno od klientů, přitom děvčata dělala, co mohla. Navíc jsme měli technické potíže a poprvé se peníze vyplácely přes centrální státní pokladnu," dodala Kolářová.