Všímavá obyvatelka domu v ulici Lomená na linku 156 oznámila, že u bloku 5 je skupinka mladíků, kteří se vzájemně napadají. „Hlídka městské policie na místě zajistila čtyři chlapce ve věku 14, 16 a 17 let společně s 15letou dívkou, vůči kterým provedla nezbytné úkony," uvedla mluvčí strážníků Ilona Kozlová.

Jeden z chlapců příslušníkům uvedl, že byl napaden procházejícím neznámým mužem. Když se napadeného mladíka zastala 15letá dívka, útočník údajně napadl i ji, způsobil jí zranění dolní končetiny a byla sanitkou převezena na ošetření do nemocnice. „Jelikož se strážníci domnívali, že skupinka požila alkoholické nápoje, byla u nich provedená orientační dechová zkouška, která mínění potvrdila. U mladíků byly naměřeny hodnoty 0,40, 0,43, 1,58 a 1,89 promile alkoholu v dechu," dodala Ilona Kozlová.

Mladíci potvrdili, že popíjeli kolu s vínem, ale popřeli, kde víno zakoupili. Pro chlapce si přijeli zákonní zástupci vyjma jednoho, který se nemohl na místo dostavit, proto byl služebním vozidlem městské policie převezen do místa bydliště a předán otci. Vzhledem k věku opilým byla událost předána PČR a pracovnici odboru sociálně právní ochrany dětí prostřednictvím preventistky městské policie.

Strážníci městské policie byli následující den požádáni pracovníkem 7. ZŠ o pomoc při řešení dvou dívek, které na školním hřišti popíjely alkoholické nápoje. Strážníci městské policie na místě zajistili dvě dívky ve věku 14 a 16 let a vůči nim provedli nezbytné úkony. „Vzhledem k tomu, že starší dívka nadýchala 2,43 promile alkoholu, byla sanitkou převezena do nemocnice, kde byla hospitalizována. Mladší dívka, která nadýchala hodnotu 0,15 promile, byla převezena do místa bydliště a předána mamince," sdělila mluvčí strážníků.

Mladé slečny se příslušníkům přiznaly, že vypily dva litry vína. Bližším šetřením se nepodařilo zjistit, kde dívky alkohol zakoupily.

Událost byla postoupena příslušné pracovnici sociálního odboru.