VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak jednají zastupitelé? Sledujte on-line přenos ze zasedání

MOST - Nepřetržitý tok aktuálních informací z jednání politiků i ze zákulisí začíná ve čtvrtek 25. října v 15 hodin a opět vás bude provázet až do konce jednání.

25.10.2007 3
SDÍLEJ:

Vlastimil Vozka zahajuje zasedání zastupitelů.Foto: DENÍK/Martin Vokurka

Jako první se dozvíte, co prosadila koalice SMM–KSČM, co kritizují občané, co opozice a co se děje v sále při jednání. Přenos bude postupně aktualizován a během jednání přibudou i aktuální fotografie.

14.45 - Jako první přišli do sálu komunistka Hana Jírovcová a radní Jiří Zelenka ze Sdružení Mostečané Mostu. Na chodbách magistrátu, kde mostecký parlament zasedá, se mihl komunista Vlastimil Balín. Zastupitelé KSČM a SMM, kteří tvoří v Mostě vládnoucí koalici, opět potvrdili svou pověstnou dochvilnost. Z opoziční ODS dorazil jako první Václav Hofmann. „Jirko!“ volá na radního Zelenku. Oba diskutují u tribuny radních. Bývalý primátor Mostu Vladimír Bártl (ODS) si kupuje v bufetu v předsálí karbanátek. Přicházejí zastupitelé ČSSD Karel Novotný a Martin Strakoš.

15.13 - Zasedání mosteckého parlamentu začalo. Zahájil ho primátor Vlastimil Vozka. V sále je 38 ze 45 zastupitelů.

15.20 - Bořek Valvoda dostal od primátora květiny za práci pro magistrát a město Most. Valvoda už není zástupcem tajemnice. Z funkce odešel k 30. září. „Pracoval jsem tu sedmnáct let,“ řekl Valvoda Deníku.

15.58 - Pavel Kouda (ČSSD) prohlašuje, že rada porušila statut Ceny města Mostu, když před jejím udělením zařadila do seznamu další osobnosti, a to po termínu obvyklém pro přijímání návrhů. Komunista Balín sděluje, že poslouchal zvukový záznam z minulého jednání. „Bylo to velmi poučné a sebevýchovné,“ říká Balín. Upozorňuje na nepřesnosti, rozpory a opomenutí některých úkolů, například reakce na dotazy z pléna.

16.01 - Radní Hana Jeníčková říká, že Balínovi nerozumí, že neuvádí konkrétní připomínky. „Není mi to jasné,“ říká Jeníčková. „Myslím, že to jasné je,“ namítá Balín. Primátor serozhodl spor řešit. „Beru vaše připomínky a na zápis se podíváme,“ uklidňuje primátor Vozka. Radní Jiří Kurcin (KSČM) hájí před svým kolegou Balínem svá tvrzení při postupu v kauze, kdy byla propuštěna úřednice Dagmar Konopásková. Václav Janout z ODS navrhuje debatu o zápisech z minulého zasedání ukončit. Vozka souhlasí, slibuje upřesněnou verzi zápisu.

16.02 - Opoziční zastupitel Karel Novotný (ČSSD) hovoří do mikrofonu o článku v mosteckém deníku, který v pondělí citoval primátora Vozku, že opozice nespolupracuje s koalicí. Novotný s tvrzením primátora nesouhlasí. „Pane primátore, já to považuji za velkou nepravdu, je mi líto, že to musím konstatovat,“ prohlašuje Novotný. Klub ČSSD podle Novotného zaslal už dříve vedení města dopis, kde vyjadřuje zájem o spolupráci s řízením města v orgánech města, jak je tomu zvykem v demokratické společnosti. Vozka hájí postoj vedení města. „Rada má zájem o zastoupení opozice v komisích. Nabídka trvá stále,“ uvedl Vozka. Rada ale nechce pustit opozici do klíčových pozic. Na ně si vyhrazuje právo jako vítěz voleb.

16.03 - Primátor Vozka kritizuje pondělní článek Deníku o hodnocení koalice SMM-KSČM rok po volbách. Reaguje tak na kritiku Novotného z ČSSD. Text a jeho skladbu označil primátor za nešťastný. Redaktor se podle Vozky neměl ptát na tak složitou problematiku na tiskové konferenci po Radě města Mostu. „Tato problematika zaslouží samostatný článek,“ uvedl Vozka.

16.05 - Do diskuze o způsobu vládnuti koalice SMM-KSČM se zapojuje opoziční zastupitel Pavel Weiss (SNK). Pochybuje o tom, že opozice má šanci účastnit se na chodu města. „Neznáte naše názory,“ vzkazuje radním Weiss. „Vzpomeňte si, co jste řekli minule: nechceme mít obsazen žádný výkonný orgán zastupitelstva, dokud nevyřešíte naše požadavky, to bych vám rád připomněl,“ reaguje na tlak opozice radní Luboš Pitín (SMM).

16.06 - Jednání se protahuje, trvá už 50 minut. Na balkoně pro veřejnost je asi 25 lidí, pár jich sedí za křesly politiků. V sále je nyní 43 zastupitelů.

16.06 - Josef Tancoš (ČSSD) kritizuje, že rada prodlužuje volbu pracovní skupiny, která zhodnotí schválenou koupi FK SIAD Most městem Most. „Proč se to prodlužuje?“ ptá se Tancoš. „Poškozuje se jméno fotbalového klubu,“ dodává. „Souhlasím, je zbytečné celou záležitost protahovat,“ říká primátor Vozka. Říká, že 8. 11. sdělí složení skupiny radě. Radní Jeníčková upozorňuje, že o postupu rady byli členové ČSSD informováni, diví se, že se Tancoš ptá.

16.09 - Úřednice magistrátu Dagmar Konopásková opět protestuje proti svému propuštění. Oznamuje, že na její obhajobu podepsali úřednice petici. „Požaduji prošetření některých záležitostí,“ prohlašuje z tribuny pro řečníky. Zahájila tak diskuzi pro občany.

16.17 - Mostečan Milan Okrouhlý hovoří při diskuzi občanů o problému bytových samospráv. Zastupitel Novotný cituje z oficiálních jednacích nahrávek, kde radní Štefan Maronyák (ČSSD) podle Novotného uráží firmu zastupitele ČSSD Adolfa Sigmunda. Maronyák se hájí, že pouze komentoval při diskuzi údajné špatné zaměření stavby 2. náměstí. Sigmund uvedl, že žaloba leží na soudu.

16.21 - V diskuzi občanů vystupuje po Novotném zastupitel ČSSD Kouda. „Občan Kouda! Dělají z toho estrádu,“ kritizuje opozici za zdržování jednání jeden z Mostečanů v zákulisí. Zasedání trvá už déle jak hodinu. Politici se ještě nedostali k hlavnímu programu. Zasedání se zřejmě protáhne za 18. hodinu.

16.33 - Komunista a radní Ján Vagaši zahajuje blok, věnovaný hlasováním o prodeji pozemků a dalšího městského majetku.

16.40 - Jednání natáčí kamera. Natáčení si objednalo vedení města. Záznam se po sestřihu objeví na velkém monitoru na budově magistrátu. Bude to první veřejný šot ze zasedání vysílaný pro chodce v centru města.

16.44 - Zastupitelé stále schvalují prodeje, pronájmy a převody majetku města soukromým subjektům. Situace se zklidnila. Jednání nyní běží hladce.

16.48 - Zastupitelé neschválili prodej pozemků podnikateli, který chce v ulici Čsl. Mládeže u bloku 293 postavit kamenný obchod s potravinami a cigaretami a občerstvení. Záležitost doprovází spor o stánek, žalobu řeší soud.

16.52 - Zastupitelé většinou hlasů schválili dar 40 tisíc korun mostecké společnosti Promomedia na pořádání koncertů Rudiho Linky a Pavlíny Jíšové. Václav Janout před hlasováním protestoval, podle něj je nestandardní podporovat z rozpočtu města soukromé subjekty, který si mohou na činnost vydělat. K protestu se přidal i Tomáš Kubal (ODS). Podle něj koncerty nesouvisejí z žádnou akcí města. „Nezbývají peníze na jiné záležitosti, třeba na dětská hřiště,“ řekl Janout.

16.56 - Po necelých dvou hodinách jednání primátor Vlastimil Vozka přerušil jednání a oznámil přestávku. Zastupitelé se opět sejdou v 17.15. Čeká je například volba osobnosti roku 2007, změny v rozpočtu a budoucnost zubní pohotovosti o víkendu. Za chvíli sdělíme, co dělají o přestávku jednotliví zastupitelé.

17.09 - Sál mosteckého parlamentu je během 20ti minutové přestávky téměř prázdný. Radní Jiří Zelenka a primátor Vlastimil Vozka (oba SMM) nesvačí jako ostatní. Diskutují na bordovém koberci u křesel zastupitelů. Na svém místě zůstal komunista Radek Kurcin, který si čte dokumenty. Dodržuje tak svůj rituál ze zářijového jednání.

17.14 - Zastupitel Václav Hofmann (ODS) hovoří s radními Lubošem Pitínem (SMM) a Irenou Čapkovou (SMM) o kultuře v Mostě. Některé politiky rozladil negativní postoj části opozice k podpoře koncertů chystaných firmou Promomedia. Jiří Šulc a Jiří Ježek (ODS) stojí na střeše magistrátu a pozorují centrum města, kde se koná manifestace odpůrců amerického radaru. Vladimír Bártl (ODS) popíjí na střeše úřadu pivo s bývalým koaličním kolegou Petrem Weissem (SNK). Střecha a chladný večerní vzduch jsou pro politiky uvolněním, kuřáci tam kouří, protože uvnitř veřejné budovy podle zákona nemohou.

17.23 - Sále je opět plný, jednání pokračuje hlasováním o finanční podpoře sportovních klubů. Většina Mostečanů, kteří jednání sledovala, šla domů.

17.29 - Na balkoně sedí mezi veřejností i mladí úředníci magistrátu Jiřina Makovcová a Tomáš Fiala z odboru investic a údržby. Zajímá je například hlasování o zřízení internetové burzy investičních příležitostí pro podnikatele a investory.

17.35 - Radní prosadili změnu jednacího řádu zastupitelů. Opozice neprotestuje. Změny si žádal zákon. Jednání jako vždy sledují ze svých míst vedoucí úředníci magistrátu. Na kraji sedí Vladimír Pátek, šéf odboru životního prostředí a mimořádných událostí, na opačné straně šéf mosteckých strážníků Bronislav Schwarz. Ten čeká na slovo, aby seznámil politiky s činností městské policie.

17.41 - Jak vypadá hlasování? Aby bylo něco schválené, musí pro to hlasovat nadpoloviční většina zastupitelů, tedy nejméně 23 ze 45. Politici hlasují elektronicky, pomocí tlačítek. Výsledek se zobrazuje na panelech na stěnách sálu. O výsledku tak ví i přítomná veřejnost.

17.50 - „Mým cílem je postupně zřídit služebny městské policie,“ prohlašuje z řečnické tribuny šéf mostecké městské policie Bronislav Schwarz. Služebny mají fungovat pro občany 24 hodin denně. Primátor Vlastimil Vozka pochválil činnost strážníků. Podrobnosti z projevu šéfa strážníku se dozvíte v dalších dnech v tištěném Deníku.

17.54 - Hokejový klub HC Most dostane od města jeden milion korun. ČSSD navrhla, aby město dalo klubu o milion více, většina zastupitelů to ale odmítla.

18.03 - Jednání trvá už tři hodiny. Zastupitelé diskutují o rekonstrukci sportovní haly.

18.04 - Jednání sleduje i šéf dopravního podniku Milan Dundr i šéf Mostecké bytové Jaroslav Kudrlička.

18.05 - Celkem 260 milionů korun bude stát rekonstrukce městské sportovní haly. Město si pro velké investice blokuje na účtu ve formě směnek 250 milionů korun. Podle radních nebude na postupnou rekonstrukci potřeba okamžitě celou sumu, počítá se s dotacemi od EU. Zastupitelé proto rozhodli, že město Most koupí od TJ Baník Most za 91 tisíc korun jednu akcii Sportovní haly Most. Město podle radních akcii potřebuje, aby se stalo stoprocentním vlastníkem haly a mohlo na ni získat dotace. Městu patří 99,9 procent základním kapitálu akciové společnosti Sportovní hala Most. O odkoupení akcie bude hlasovat zastupitelstvo. Do konce roku chce město zvládnout podrobný stavebně technický průzkumu železobetonové a ocelové konstrukce sportovní haly, který předchází bouracím pracem a rekonstrukci. O jejím zahájení a celkových nákladech se ještě nerozhodlo. Čeká se i na dva geologické vrty, určení stavu izolace, kvality podzemní vody a zjištění zdroje průsaku spodní vody ve sklepení pod hlavní tribunou. Radní Luboš Pitín (SMM) navrhl, aby si zastupitelé halu společně prohlédli. Zastupitelé to uvítali.

18.08 - Magistrát spustí provoz internetové burzy investičních příležitostí pro soukromé subjekty. Jednotliví soukromí vlastníci budou moci nabízet na internetových stránkách města své volné plochy, objekty či pozemky investorům, kteří chtějí investovat v našem regionu. Pro zřízení burzy hlasovali naprosto všichni politici. Internetová burza bude fungovat na principu internetového katalogu. V něm budou vlastníci objektů uvádět stručnou charakteristika nabízených ploch, jejich umístění, rozlohu, fotografie, cenu a kontakty na sebe. Katalog bude obsahovat i odkaz na oddělení projektů a strategie, na které se budou moci zájemci o burzu obracet. Službu město poskytne oběma stranám zadarmo.

18.21 - Dostane Cenu města Mostu také tajemnice magistrátu Františka Levá. To je nyní sporem mezi radními a opozicí. Favoritkou je Helena Veverková. Levá má dostat cenu společně s ní. Několika měsíční handrkování o ceně kritizují Vlastimil Balín i Jiří Šulc. „Je to trapné,“ řekl Balín. Jak to dopadne, se dozvíte za chvíli.

18.30 - Osobnostmi města Mostu se staly Helena Veverková a Františka Levá. Hlasovala pro ně většina zastupitelů. Cenu města Mostu za rok 2006 obdrží za dlouholetý odborný přínos mosteckému regionu inženýrka Helena Veverková, předsedkyně Hospodářské a sociální rady Mostecka a členka dozorčí rady společností Czech Coal a Mostecká uhelná. Na cenu ji navrhl podnikatel Jiří Kroužek, který také patřil k nominovaným. S Veverkovou obdrží cenu i tajemnice magistrátu Františka Levá, která nedávno rezignovala na vysoký úřednický post. Levou navrhli na cenu radní. Ocenili ji za dlouholetou práci pro město v souvislosti s ukončením výkonu funkce tajemnice.

18.41 - Začíná blok náměstkyně primátora Hany Jeníčkové, která se ujímá slova. Zastupitelé urychlili převod budovy DHO, kde sídlí úřad práce, na stát. Úřad práce se chce rozšířit do celé budovy DHO, která stojí u „tří sýrů“. Rekonstrukce DHO má stát 100 milionů korun, které má zaplatit stát.

18.42 - Zastupitelé mají mezi dokumenty i zprávu o obyvatelstvu Mostu. Město mělo k 30. září 67 415 obyvatel. Jejich počet každoročně klesá.

18.43 - Václav Janout (ODS) se ptá primátora, jak pokračuje prodej budovy bývalého OV KSČ. Janout požaduje písemnou odpověď. Primátor říká, že vyhoví.

18.47 - Vladimír Bártl (ODS) děkuje, že vedení města rozhodlo o otevření ulice Jaroslava Průchy mezi domem Baťa a stavbou na 1. náměstí v centru Mostu. Silnice pro řidiče osobních aut se otevře 1. listopadu.

18.50 - Vladimír Bártl (ODS) pokračuje v dotazech členů zastupitelstva. Chce od rady písemně informaci o tom, co je na tom pravdy, že má být odvolán ředitel dopravního podniku Milan Dundr. Podle Bártla by tak schopný odborník jako je Dundr, měl na své pozici zůstat.

18.51 - Primátor Vlastimil Vozka vyloučil, že by měl být ředitel dopravního podniku odvolán.

18.55 - Tomáš Kubal (ODS) se ptá radních, co bude s opuštěným supermarketem Albert v centru Mostu. „Shromažďují se tam feťáci, Cikáni a podobná verbež,“ prohlásil Kubal. V sále to při slovech „verbež“ zašumělo. Kubal se po projevu posadil a opřel si hlavu do dlaní. Na dotaz odpoví radní písemně.

18.57 - Primátor Vlastimil Vozka oznamuje, že chce řešit problém třídění odpadů. Celý Ústecký kraj totiž v třídění zaostává.

19.00 - Jiří Šulc (ODS) říká, že město odmítá převzít architektonicky cennou budovu původního krematoria. Šulc také vyzval k uklidnění vášní mezi politiky. „Nesnažme se jeden s druhým vyběhnout. Ta míra vypékání, už přesáhla únosnou mez,“ řekl Šulc.

19.06 - Václav Hofmann (ODS) prohlásil: „Chceme být konstruktivní opozicí.“ Reagoval tak na spory mezi vládou a opozicí o způsobu spolupráce při řízení chodu města.

19.12 - Pavel Weiss (SNK) prosazuje, aby město převzalo od kraje historickou budovu krematoria, kde je i výstavní sál. Weisse podporuje i Vlastimil Balín (KSČM). Vedení města bude o objektu jednat.

19.15 - Vlastimil Vozka ukončuje diskuzi zastupitelů. Připomíná, že objekt Zahražany se nebude prodávat firmě Bach Tram Badam, protože investor odstoupil od svého záměru. V opuštěné budově, kde bývalo kino, měla být školicí výrobní linka na výrobu instančních polévek, obchod a jídelna.

19.16 - Primátor Vlastimil Vozka ukončil zasedání. Politici odcházejí ze sálu. Podrobné informace o jednotlivých rozhodnutích se dozvíte v dalších dnech v tištěném vydání Deníku.

25.10.2007 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 18 000 Kč

Svářeči ZÁMEČNÍK - SVÁŘEČ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: ZÁMEČNÍK - SVÁŘEČ, Zaměstnanecké výhody: příspěvek na dopravu, výkonnostní prémie, HLÁSIT SE: Ondřejka Jiří, tel.: 722 412 325, e-mail: info@finsel.cz, osobně po telefonické domluvě.. Pracoviště: Finsel s.r.o. - areál unipetrol rpa, 436 01 Litvínov 1. Informace: Jiří Ondřejka, +420 722 412 325.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 23 000 Kč

Účetní finanční a investiční FINANČNÍ ÚČETNÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: FINANČNÍ ÚČETNÍ, POŽADUJEME: , - ekonomické vzdělání, Zaměstnanecké výhody: stravenky, příspěvek na životní pojištění, 5 týdnů dovolené, HLÁSIT SE: Šašková Alena Ing., tel.: 476449900, e-mail: alenasaskova@poducet.cz, osobně po telefonické domluvě.. Pracoviště: Podnikatelské účetnictví spol. s r.o, Hutnická, č.p. 2918, 434 01 Most 1. Informace: Alena Šašková, +420 476 449 900.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 20 000 Kč

Obsluha vysokozdvižných a jiných vozíků a skladníci OBSLUHA VZV. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OBSLUHA VZV, POŽADUJEME:, - střední odborné vzdělání s výučným listem, - oprávnění k řízení vysokozdvižného vozíku podmínkou, - praxe ve výrobním závodě výhodou, - chuť do práce, - manuální zručnost, - pečlivost a aktivní přístup k práci, NABÍZÍME:, - motivující finanční ohodnocení v závisloti na výkonu a kvalitě odvedené práce, - nástup možný ihned, Zaměstnanecké výhody: stravenky, sick days, HLÁSIT SE: Zelingerová Kateřina, tel.: 413 034 184, e-mail: katerina.zelingerova@icopal.com, volat od 7:30 do 16:00 hod., e-mail: katerina.zelingerova@icopal.com, osobně po telefonické domluvě.. Pracoviště: Icopal vedag cz s.r.o. -1, 436 01 Litvínov 1. Informace: Kateřina Zelingerová, +420 413 034 184.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 21 750 Kč

Učitelé odborného výcviku (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) UČITEL/KA ODBORNÉHO VÝCVIKU PRO OBOR OBRÁBĚČ KOVŮ. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21750 kč, mzda max. 25560 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: UČITEL/KA ODBORNÉHO VÝCVIKU PRO OBOR OBRÁBĚČ KOVŮ, Požadujeme:, - splnění podmínek zák. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících ve znění účinném k 01.01. 2015, - minimálně vyučení v oboru nebo ÚSO - strojírenského zaměření, - minimálně 5 let praxe na SŠ, - výpis z RT, zdravotní způsobilost pro práci v oboru, - odpovědnost, samostatnost, časovou flexibilitu, - dostatečnou psychickou odolnost vůči stresu a zvládání náročných situací se žáky, přirozená autorita, - kladný vztah k dospívající mládeži, - zájem o další vzdělání, - výše mzdy se odvíjí od délky praxe - 10. platová třída, SDĚLENÍ PODROBNĚJŠÍCH INFORMACÍ - OSOBNÍ SCHÚZKA, Zaměstnanecké výhody: podnikové stravování, pravidelné školení a vzdělávání, osobní příplatek, příspěvek FKSP, HLÁSIT SE: PaedDr. Karel Vokáč tel.: 476 137 501, email: vokac.karel@sstmost.cz, osobně SŠT, Dělnická 21, Most. Pracoviště: Střední škola technická, most - velebudice, dělnická 21, příspěvková organizace, Dělnická, č.p. 21, 434 01 Most 1. Informace: Karel Vokáč, +420 476 137 211.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Couvající náklaďák srazil lampu veřejného osvětlení

Řidič s náklaďákem nacouval do lampy veřejného osvětlení. Padla a rozbila se

Ilustrační fotografie.

Rok se bude opravovat most na silnici pod Hněvínem

Prestižní Czech Truck Prix získal záštitu ministryně Dostálové

Most - Závod Czech Truck Prix, který bude ve dnech 1. a 2. září už pošestadvacáté hostit mostecký autodrom jako součást evropského šampionátu okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC), získal záštitu ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové.

Nezaměstnanost na Mostecku opět klesla. Firmám chybí lidi

Ústecký kraj - Kvalitní zaměstnance marně hledají menší i velké podniky. Problém narůstá hlavně v oblasti řemesel, kdy starší odborníci odcházejí do důchodu.

Nový Týdeník Mostecko: Rozhovor s významným kardiologem i krásnou Veronikou

Mostecko - Další vydání nového Týdeníku Mostecko je tu! Každou středu jako příloha Mosteckého deníku, od čtvrtka samostatně v prodeji i s TV Magazínem.

Lvi se chystají na druhou ligu. „Chceme do play off,“ přeje si nováček z Mostu

Most – Se smělým cílem vstoupí do druhé hokejové ligy nováček z týmu Mosteckých lvů. Mostečané by rádi ve své premiérové sezoně vybojovali účast v play off.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT