„Jsem úplně nadšená!“ řekla Deníku maminka Michaela Němcová, která se synem převzala symbolický šek.

Navzdory svému handicapu Ondra rád sportuje. A má velký cíl – chce jezdit na kole kolem jezera Most. „Byl jsem u něj jen autem,“ řekl. Díky daru se mu jeho přání splní. Rodina mu nechá udělat na míru speciální elekrotříkolku. Možná bude i na kombinovaný pohon se zapojením rukou.

„Ondra potřebuje speciálně upravené kolo, aby mohl dál dělat, co má rád,“ řekl Václav Šťovíček z litvínovského spolku Ekokul, který sdružuje hlavně mladé lidi. Tento spolek uspořádal 9. prosince ve spolupráci s mosteckými studenty Dominikem Oktábcem a Josefem Drtíkem vánoční párty v mosteckém kulturním domě Meduza, kam přišlo na tři sta lidí. Peníze na finanční dar pro Ondru se na zábavě vybraly ze vstupného a z tržby na baru. „Tak vysokou částku bychom ale nevybrali, kdyby nebyli lidi, kteří nás ještě zvlášť podpořili,“ sdělil Oktábec.

Oktábec a Drtík jsou bývalí studenti mosteckého gymnázia, nyní už na vysoké. Dobročinná akce v Meduze byla součástí série Vote Party, což jsou studentské zábavy pořádané už druhým rokem oběma studenty v soukromém mosteckém kulturním domě. Nejdřív zajišťovali sál a program jen pro kamarády, ale na party pak začalo chodit čím dál víc lidí, až studenty napadlo využít velkou návštěvnost pro dobrou věc. A tak se spojili se spolkem Ekokul a podpořili Ondru.

Symbolický šek mu předali ve Sportovní soukromé základní škole Litvínov. Nebyl to náhodný výběr. Ondra je žákem této školy a spolek tu navíc buduje centrum s pracovním názvem Zašívárna, kde se mají potkávat mladí lidé a různí kreativci. V plánu je studovna, menší kavárna, malířský a fotografický ateliér a nahrávací studio na podcasty a hudbu. Centrum vzniká z nevyužívaných školních prostor, které dříve sloužily jako sklady. „Už máme za sebou několik brigád a teď finišujeme s první místností, kde bude studovna a místnost na potkávání,“ uvedl Šťovíček.