S ohledem na zhoršující se epidemiologickou situaci ve výskytu akutních respiračních onemocnění, zejména chřipky, je podle mluvčí nemocnice Petry Roubíčkové stanovena ve všech nemocnicích Krajské zdravotní povinnost pro návštěvy na lůžkových odděleních mít po celou dobu návštěvy nasazený ochranný prostředek dýchacích cest jako je rouška nebo respirátor bez výdechového ventilu.

Česká společnost ornitologická a Oblastní muzeum a galerie v Mostě uspořádaly v sobotu 3. února pozorování ptáků při komentované ornitologické procházce u jezera Most.
K jezeru Most zamířili pozorovatelé ptáků z celé ČR. Našli tam vzácný druh

Návštěvy jsou dále omezeny na počet maximálně dvou osob u pacienta a návštěva bude umožněna pouze osobám bez známek respiračního onemocnění.

"Dále žádáme všechny, které přicházejí k ošetření do nemocnic Krajské zdravotní, i jejich doprovody, aby ve vnitřních prostorách našich zdravotnických zařízení používaly ochranný prostředek dýchacích cest. Jedná se o opatření, které je ohleduplné nejen k našim pacientům, ale i k personálu Krajské zdravotní," dodala Petra Roubíčková.

Tohle jste už viděli?

Zdroj: Martin Vokurka
Více k tomu zde: Nová vodní plocha s vyhlídkovým molem má oživit Most. Koupaliště to ale nebude