Přípravné kempy vdesítkách českých měst mají před olympiádou sloužit pro aklimatizační pobyty zahraničních národních týmů. Outsider Most, který se chce zviditelňovat vdobrém světle, má ale zřejmě navíc. Má unikátní hipodrom a chystá rekonstrukci sportovní haly za více než čtvrtmiliardy korun. Hala bude vpříštím desetiletí patřit knejmodernějším na severu Čech a není vyloučeno, že zvládne iněkterá kvalifikační utkání olympiády.

„Pokud budou prostory vyhovovat, tak proč ne, vždyť jsme pár kilometrů od Prahy,“ řekl Deníku primátor Mostu Vlastimil Vozka. „Reálné to je. Dokážu si vMostě představit ijiné sporty než box a fotbal,“ uvedl Jaroslav Kozel, tajemník TJ Baník Most, největší sportovní organizace na Mostecku. Se zápasy na nejvyšší úrovni počítala ipůvodní studie modernizace sportovní haly diskutovaná vroce 2005.Už tehdy se hovořilo omoderním pětiboji, jehož součástí je parkurové skákání.

„Mohli bychom to zvládnout, je to ale všechno olobby,“ řekl Deníku Miroslav Suchý, ředitel hipodromu, kde se chystá stavba parkurové haly. Vedení hipodromu už informovalo přípravný olympijský výbor omožnostech mosteckého koňského závodiště.

Mostečtí radní minulý týden prodloužili termín realizace stavebně-technického průzkumu sportovní haly. Posunuli itermín na zpracování projektové dokumentace pro rekonstrukci haly. Projekt by měl být hotov do konce dubna letošního roku. Posun těchto termínů nemá podle radních vliv na další fázi přípravy stavby, ani na případné získání dotace. „Žádost jsme podali, nyní čekáme,“ uvedl ekonomický náměstek primátora Luboš Pitín. Město má vzáloze ijiný scénář. Pokud dotaci neobdrží, začne halu postupně opravovatsamo.

Hala má složitou konstrukci. Uvažuje se opřestavbě na víceúčelový krytý areál se zasouvacím hledištěm, které umožní volbu prostoru podle nároků akce. Více místa vznikne iúpravou vzduchotechniky a vytápění.

Vpondělí 14.ledna doručili zástupci Prahy a olympijského výboru do olympijské centrály vLausanne kompletní uchazečský dotazník. Padesáti stránkový dokument budou představitelé Mezinárodního olympijského výboru (MOV) posuzovat půl roku. Včervnu 2008výkonný výbor MOV zveřejní seznam tzv. kandidátských měst, která budou soupeřit oprávo hostit 31.olympijskéhry.