Motto: "Úspěch spočívá ve zkušenostech"

Deník živnostníka Oldřicha Hájka staršího navštívil, protože společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři chceme najít nejšikovnějšího fachmana mosteckého regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

„Postupně jsem své podnikatelské aktivity rozšiřoval. Začal jsem vyrábět nejen betonové zahradní vázy, ale také další doplňky. Třeba balustrádové zábradlí nebo kašny,“ přibližuje svoji práci. Jedna z jeho kašen chrlila šampaňské před televizními kamerami, byla totiž dekorací studia, kde Tereza Pergnerová rozjížděla nováckou hitparádu Eso.

V současnosti živí pana Hájka hlavně renovace starých fasád. Na míru dokáže vyrobit snad jakýkoliv fasádní prvek. Na vše si sám vyrábí formy, z laminátu, silikonu, podle typu a tvaru výsledného produktu. Odměnou po těžkém pracovním dni je pro pana Hájka pak třeba pohodová vycházka se psem za vesnici Nemilkov, kam se před pár lety s rodinou přestěhoval z Mostu.

Pana Hájka jsem se zeptala na tajemství jeho úspěchu. Prozraďte nám, co podle vás děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se Vaši zákazníci stále vracejí?
Nejsem typ, který by se rád vychloubal. Ale myslím, že můj úspěch spočívá ve zkušenostech. Není příliš mnoho firem, které by se zabývaly tím, čím já, a které by uměly vyrábět formy na odlitky na přání.

Na co se nejvíce těšíte po dni plném práce?
Jak jsem říkal, třeba na procházku se psem. A také na to, jak budu dál rekonstruovat dům, který jsme si pořídili. I když je to vlastně neustálý kolotoč - z práce do práce.