Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Okresní policisté přijdou o šéfy, nezůstane kámen na kameni

Ústecký kraj - Od ledna budou zrušena okresní policejní ředitelství, vše bude jinak.

2.11.2008 1
SDÍLEJ:

Policisté poslouchají plány na reorganizaci vedení.Foto: DENÍK/Karel Pech

Policejní prezident Oldřich Martinů to přijel vysvětlit severočeským policistům. Sešel se s nimi v jednácí síni ústeckého magistrátu. Na konferenci s policejním ředitelem přijeli i jeho náměstci a zúčastnil se jí i severočeský policejní ředitel Jiří Vorálek s krajskými policejními veliteli.

Sál na magistrátu byl doslova přeplněn nejméně dvěma sty policisty. Zájem byl veliký, protože od ledna 2009 zaniknou okresní ředitelství a k 1. lednu 2012 vznikne samostatné krajské policejní ředitelství v Liberci. Zatím okresy v rámci Libereckého kraje spadají pod severočeskou policejní správu v Ústí. Ale již se začíná projevovat určitá autonomie policejních složek v Libereckém kraji, zejména v oblasti kriminální policie.

Pod křídla severočeského policejního kraje by se měl dostat od ledna 2009 semilský okres. Ten je ve zvláštním postavení. Úředníci na Semilsku mají hejtmana v Liberci, ale policisté mají krajského ředitele v Hradci Králové.

Reforma by měla zároveň vést k decentralizaci policie, aby každý policejní kraj rozhodoval sám o finančních prostředcích. Proto se každé krajské ředitelství stává organizační složkou státu.

Právě v těchto dnech se administrativně vymezuje majetek, který má k dispozici severočeské policejní ředitelství. Ekonomicky odchází z ekonomické správy policejního majetku na severu Čech cizinecká policie a zdravotní ústavy, naopak se přijímá policejní majetek patřící současnému okresnímu ředitelství v Semilech.

Nová struktura policie znamená, že okresní ředitelství se promění na územní odbory působící v současných okresech.

Struktura odborů se v podstatě projeví po liniích jednotlivých náměstků krajského ředitelství.

Nejdůležitější bude odbor služby kriminální policie a vyšetřování a dále odbor vnější služby. Odbor kriminální policie převezme kriminální oddělení ze stávajících okresních ředitelství. Služba náměstka pro vnější službu bude mít v kompetenci integrované operační středisko a operační střediska v dnešních okresech, též odbor pořádkové a železniční policie se všemi útvary.

Odbor dopravní policie prakticky nedozná změn, protože okresní dopravní policisté budou řízeni krajským odborem dopravní policie
Příprava policie v Libereckém kraji na osamostatnění se projeví tím, že je již od podzimu jmenován náměstek severočeského krajského ředitele pro zřízení krajského ředitelství v Liberci.

Zrušením okresních ředitelství na severu Čech se ušetří desítky míst vedoucích policejních pracovníků. Policie se na redukci již připravovala delší čas a počet pracovníků je již pod lednovou hranicí počtu vedoucích.

Ústecké ředitelství cizinecké policie dnes patří pod celorepublikové vedení. Ale od 1. července 2009 bude cizinecká policie na severu Čech spadat pod severočeskou policii. Vznikne ústecká a liberecká expozitura cizinecké policie. Liberecká expozitura v roce 2012 přejde pod nově zřízené liberecké krajské ředitelství.

Průměrný plat u policie byl za první pololetí letošního roku 31 000 korun měsíčně, zaznělo na konferenci, zatím co průměrný plat občanů v ČR je kolem 23 600 korun. Došlo ale k navýšení platu a celoročně budou mít policisté průměrnou mzdu přes 32 700 korun.
Právě na tuto částku by se měli dostat policisté především na 5. a 6 platové třídě. K tomu je třeba podotknout, že jde o hrubou mzdu se všemi možnými příplatky. Mzdy tvoří absolutně největší část nákladů na činnost Policie ČR.

Bude ale méně automobilů. Jejich počet klesne o 10 %. Vyřazují se především vozidla ekonomických útvarů, užitková a nákladní vozidla, pokud možno co nejméně se zbavuje aut, které jsou vidět na ulici při hlídkách a zásahových výjezdech. Na severu Čech dochází ke snížení počtu aut o 87 kusů, což představuje pokles vozidel zařazených v přímé policejní službě jenom o 5,6 %.

Autor: František Roček

2.11.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.
70

ANKETA: Zavedli byste v České republice euro?

Požár na skládce Celio v pondělí v noci a v úterý ráno.

Zelení: Celio si zapálilo svou skládku samo. Absurdní, reaguje společnost

Někteří volební lídři zůstanou v kraji, další vyrazí do Prahy

Ústí nad Labem - Jedni zůstanou se svými voliči doma. Další kandidáti v sobotu odcestují po uzavření volebních místností do pražských partajních centrál. Všichni ale chtějí získat co nejvíc křesel v Poslanecké sněmovně.

Z ostudy bude perla. Lidé se těší na opravu Domu obuvi

Most /VIZUALIZACE/ - Jedna z nejznámějších mosteckých budov napřesrok prokoukne.

Ještě nikdy jsme se tak intenzivně a detailně nepřipravovali, prozradil Dávid

Most – Házenkářky Mostu půjdou do domácí odvety s Dalfsenem s čtyřgólovým polštářem. Ten by jim měl zajistit hladký postup v Poháru EHF. Povídejte to ale Peteru Dávidovi. Slovenský kouč Černých andělů nehodlá nic podcenit, a proto do svých svěřenkyň pere taktické pokyny, jak to jen jde.

Speciální vlak ukončí sezonu na Švestkové dráze

Mostecko - Speciální souprava se salonním vozem projede trať Českým středohořím příští víkend.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení