Očkovací místo se tam přesune z mostecké nemocnice a bude fungovat každý den včetně víkendů od 8 do 18 hodin. První zájemce o očkování přivítá již ve čtvrtek ráno. Informovala o tom společnost Krajská zdravotní. „Nové prostory jsou pro očkování mnohem vhodnější a pro pacienty i personál mnohem příjemnější,“ sdělil ředitel společnosti Petr Malý.

Počet nově otevřených očkovacích míst v Ústeckém kraji se tak v tomto měsíci zvýšil. Od 1. dubna zajišťují zdravotníci očkování v pavilonu H chomutovské nemocnice, 12. dubna začalo fungovat nové očkovací místo v budově Českého vysokého učení technického v Děčíně a 14. dubna ve Sportaréně v Teplicích.

Prostory v Mostě mají splňovat parametry velkokapacitního očkovacího centra. „Na tomto místě jsme v případě dostatečného množství očkovacích látek připraveni naočkovat až tisíc lidí za den. Počáteční kapacita se bude pohybovat minimálně na úrovni tří až čtyř set osob,“ uvedl krajský koordinátor očkování Petr Severa.

Nové očkovací centrum v Mostě:
Sportovní hala Most, tř. Budovatelů 112/7, vstup z ulice U Sportovní haly
Otevřeno: Po - Ne 8.00-18.00 hodin

Ve čtvrtek a v pátek bude pro všechny, kdo se dostaví na očkování ještě do nemocnice, zajištěna v půlhodinovém intervalu kyvadlová doprava od nemocnice do sportovní haly, kterou zajistí Dopravní společnost Ústeckého kraje.