„Konflikt se zákonem ho donutil změnit si jméno a na tři roky utéct z rodného San Antonia v Texasu do Mexika. Neal Black, syn indiánského otce z Alabamy, původním jménem Neal Walden, je jedním z nejdůležitějších rockerů v Texasu za posledních deset let," představuje muzikanta Tomáš Ondrášek, ředitel Městské knihovny v Mostě, kde bude Američan koncertovat.

Black spolupracoval s legendami, jako například Stevie Ray Vaughn, The Fabulous Thunderbirds nebo Omar & The Howlers. „Má hlas jako Tom Waits po záškrtu a na kytaru hraje jako Chris Rea po láhvi tequily. Jeho hudba je plná dopáleného vzteku a sladké melancholie, jeho bluesrock škrábe i hladí. Američtí recenzenti mu říkají „The Master of High Voltage Texas Boogie a jeho devět CD dostalo v prestižním hudebním magazínu Rolling Stone průměrně 4 a půl hvězdičky z pěti," dodává ředitel knihovny.

Hrál doposud v 26 zemích a v pondělí 2. listopadu navštíví sedmadvacátou, při jednání se podařilo získat poslední volný termín jeho evropského turné na jediný koncert v ČR.

Koncert: Neal Black & The Healers (Neal Black: kytara, zpěv, Kris Jefferson: basa, Mike Lattrel: piano, Dave Bowler: bubny)

Termín: pondělí 2. listopadu 2015 v 19.00 hod.

Místo konání: Sál Městské knihovny Most (Moskevská 12, Most, tel. 476 768 800)

Vstupné: Kč 190/studenti po předložení průkazu Kč 60