Podnikatel Dušan Belák si rozmyslel svůj plán postavit v parčíku mezi ulicemi Ladova a Sukova sportovní areál. Záměr se potkal s obrovskou vlnou nevole veřejnosti, respektive místních obyvatel. Více než sto jich vyjádřilo svůj nesouhlas na radnici.

Minulý týden Dušan Belák informoval městský úřad, že může zrušit veřejné projednání, které se mělo konat tento čtvrtek a na kterém chtěl lidem záměr vysvětlit. „Pan Belák zcela odstupuje od svého připravovaného investičního záměru," řekla Mosteckému deníku starostka Litvínova Kamila Bláhová.

Dušana Beláka k tomu vedl právě až nečekaný odpor ze strany lidí. „Necítil jsem podporu města. Zároveň jsem se dozvěděl, že jsem strůjcem palčivé otázky, a tím já být nechci. Chtěl jsem tu vybudovat sportoviště, které by mohly využívat tisíce lidí. Rozhodně jsem nechtěl někomu zastavět výhled, protože ta budova by zabrala asi třetinu toho parčíku. Reakcí lidí jsem byl zaskočen. Mrzí mě to," řekl Mosteckému deníku Dušan Belák.

Další chystanou stavbu zarazili litvínovští zastupitelé hned v jejím zárodku. Schválili totiž materiál předložený městskou radou, jehož obsahem bylo doporučení pozemek neprodávat.

Zájemkyně chtěla od města koupit nepoužívanou vodní nádrž nacházející se mezi domy na Loučkách a postavit místo ní devět garáží. „Jsem moc rád, že k tomu nedojde," uvedl na zasedání zastupitelstva Michal Vostárek, jenž lokalitě bydlí. Se stavbou nesouhlasila také celá řada jeho sousedů. „Tento případ nám ale ukázal, že by možná bylo lepší, kdyby se k takovým záměrům vázala větší publicita, aby se o nich veřejnost mohla snáze dozvědět. Stačilo málo a my bychom o tomto vůbec nevěděli," dodal Michal Vostárek.

Pokud se naplní plán starostky Kamily Bláhové, který prezentovala před pár týdny na setkání zastupitelů ANO s obyvateli Osady, pak by měla být nádrž zasypána a na jejím místě by měla vzniknout čistě zelená plocha.