Ústecký kraj vyhověl žádostem obce a z dotačního programu Volný čas 2019 podpoří dětské prázdninové akce částkou 30 tisíc korun. Na organizaci slavností pak uvolní 50 tisíc korun.

„Dotace od kraje nám umožní připravit pestré prázdninové aktivity pro naše nejmladší obyvatele a nabídnout i letos při slavnostech kvalitní zábavu se známými umělci a bohatým doprovodným programem,“ ocenil rozhodnutí krajských zastupitelů starosta Obrnic Stanislav Zaspal.

Od konce července do konce srpna se děti a teenageři v Obrnicích mohou těšit na dvanáct zajímavých akcí zaměřených na sport, hry, tvořivou činnost nebo výlety. Patří mezi ně například fotbalový turnaj pro žáky kategorie do 14 a 15 let, atletický den, hry pro malé děti, turnaj ve společenských hrách nebo bingo.

Tak bavily slavnosti v Obrnicích loni: 

Fotogalerie: Slavnosti v Obrnicích

„Připravuje se například také výlet do zoologické zahrady v Ústí nad Labem, výlet do lanového centra v Oseku či výroba svíček a mýdel nebo tvorba náramků,“ doplnil Jan Foukal z obrnické radnice.

Pro děti obec organizuje v době letních prázdnin už jedenáctým rokem příměstské tábory ve spolupráci s komunitním centrem Duhovka. Jejich cílem je, aby děti a mladí lidé v obci trávili volný čas pokud možno efektivně a smysluplně.

I v tomto případě se daří většinu nákladů spojených s uspořádáním tábora pokrýt z dotace z programu prevence kriminality.

K Obrnickým slavnostem obec zve obyvatele i návštěvníky z blízkého i vzdálenějšího okolí letos už potřinácté, tentokrát se sejdou na starém fotbalovém hřišti v sobotu 7. září od 15 hodin.

Zábavním odpolednem provede přítomné moderátor Roman Lukáš. Na pódiu se vystřídají zpěvák Petr Kolář nebo skupina Maxim Turbulenc. Diváky jistě pobaví i známý imitátor Petr Jablonský. Samozřejmostí bude občerstvení s nabídkou kvalitních jídel a alkoholických i nealkoholických nápojů včetně ochutnávky domácích pokrmů z kuchyní místních hospodyněk.

Letos se schodkem

Obec Obrnice loni hospodařila s mírným přebytkem ve výši 996 tisíc korun. Původně schválený rozpočet přitom počítal se schodkem 2,17 milionu korun. Příznivý výsledek hospodaření umožnily zejména vyšší daňové i nedaňové příjmy a přijaté dotace.

Rozpočet pro letošní rok je 35,9 milionu korun na straně příjmů a 42,179 milionu korun na straně výdajů. Neobsahuje žádné investiční záměry s výjimkou pořízení elektrocentrály nebo radiostanice pro dobrovolné hasiče a prostředky na eventuální zřízení a financování obecní policie.

„Právě na zřízení obecní policie a její provoz jsme vyčlenili pět milionů korun, což tvoří největší podíl schodku. Případné akce investičního charakteru v příštím roce projednáme individuálně v zastupitelstvu, a to včetně návrhu na způsob jejich financování,“ uzavřel obrnický starosta Stanislav Zaspal.