Z vystavených materiálů bylo patrné, že lidé v posledních letech začali na bezpečí více dbát a sahají hlouběji do peněženky než dříve. „Sám jsem se ptal lidí, proč jsou ochotni investovat do zabezpečení desetitisíce. Odpověděli mi, že se jim jednorázová vysoká investice vrátí v podobě klidu,“ řekl Deníku Jan Dolejš, technik firmy zaměřené na elektronické zabezpečovací systémy. Ta nabízí lidem zabezpečení objektů i v podobě firem či přístupovými systémy. „Pro dítě je například jednodušší přiložit k zařízení čip, který mu otevře dům a ihned za ním i zamkne, nemusí se pak samo doma bát,“ vysvětlil Dolejš.
Firma spolupracuje také s druhým vystavovatelem z Mostu zaměřeným na mechanické zabezpečovací systémy. „My jim například dodáme elektrický zámek. Lidé často kombinují hned několik prvků ochrany. Zákazník si může zakoupit ochranu za 25 tisíc korun, zkompletovat zabezpečení dokážeme ale i za mnohem nižší cenu,“ vyjádřil se Zdeněk Pobuda.
Novinky v zabezpečení představili také dva zástupci skupiny technické ochrany Policie ČR. „Na stránkách Bezpečná lokalita www.bezlok.cz si například mohou lidé vybrat zařízení vhodné do vozidel, s kterým dokáží komunikovat prostřednictvím telefonu. Napojit se na něj mohou i policisté a pomocí GPS může majitel v případě pohybu vozidla sledovat jeho cestu,“ informoval Lubomír Bytel.