Ve dnech 9. a 10. listopadu v budově staré základní školy se tedy uskuteční prezentační akce, při které se občanům představí několik firem, zabývajících se zabezpečovací technikou. Podle starosty se nejedná jen o propagační akci zabezpečovacích firem, ale také o poradenství.
„Samozřejmě se snažíme po linii komunálních politiků o zvýšení bezpečnosti občanů a jejich majetku. Ale myslíme si, že část zodpovědnosti by na sebe měli vzít také lidé sami,“ řekl starosta obce Obrnice Stanislav Zaspal.
Vedení obce tedy přispělo tím, že svým občanům umožníme seznámení s konkrétními zabezpečovacími technikami. „Nikoho samozřejmě nenutíme, aby cokoli kupoval. Lidé tu ale získají přehled o možnostech a technikách zabezpečení domů a bytů, nemluvě o možnosti konzultace s odborníky z jednotlivých firem na konkrétní témata. Proto jsme k nám firmy také pozvali,“ vysvětlil starosta Obrnic. Dodal, že akce proběhne v pátek 9. listopadu od 13.00 do 16.00 a v sobotu bude pokračovat v době od 9.00 do 12.00 hodin.
Ve stejném prostoru, tedy v sále tělocvičny, se koná i další listopadová akce. Společenská komise Obecního úřadu v Obrnicích zde 21. listopadu od 15.30 hodin pořádá Setkání seniorů. Jeho hlavní náplní bude představení s názvem Zabili nám Ferdinanda, které nastudovalo lounské divadlo VeTři. „Je to představení, ve kterém zazní některé notoricky známé scénky z Haškova Švejka, propojené písničkami z první republiky. Myslíme, že naši senioři takovou podívanou určitě ocení,“ řekl starosta Zaspal. Dodal, že na obě akce jménem úřadu pochopitelně srdečně zve všechny občany.
V Obrnicích se mluví o tom, že takový zájem o obyvatele, jaký projevuje obecní úřad za poslední rok, nikdo nepamatuje.