„Je to posledních několik měsíců, co se problémy s firmou Mostecké odpady začaly objevovat a v posledních týdnech situace kulminuje,“ postěžovala si místostarostka obce Drahomíra Miklošová.

„Kontejnery, které mají být podle smlouvy vyváženy dvakrát týdně, jsou přeplněné a už týden tu nikdo svozové auto neviděl. Respektive viděl, ale objem vyvezeného komunálního odpadu je skutečně malý. Jakoby vždy dva kontejnery vyklopili, ale další tři nechali bez povšimnutí. Přeplněné kontejnery jsou obklopené dalšími odpadky, které se do nich už nevejdou a asi nemusím líčit jaké závany se v dnešních vedrech okolo takových míst šíří,“ líčila Miklošová.

Dodala, že problémy s poruchami svozových aut obyvatele obce, která má s firmou Mostecké odpady smlouvu, prostě nezajímají.

„Většina našich občanů řádně platí skoro pět set korun na hlavu ročně a chtějí za to dostávat standardní službu. Jak si to s odpady zařídili v Mostě, je pro nás celkem vedlejší. Ale když pak v důsledku trpíme i my, kteří za svoz řádně platíme téměř dva milióny ročně, určitě něco není v pořádku. Lidé volají na obecní úřad a chtějí, abychom věc urychleně řešili. Musíme tedy být radikální a poohlédnout se po možném jiném dodavateli,“ uzavřela Miklošová.