Trampolína, pískoviště, lezecké stěny, lanová pyramida, stůl na stolní tenis nebo workoutové prvky pro cviky, při nichž se využívá váha vlastního těla. Tohle všechno je v areálu rozlehlého hřiště v Tylově ulici. Je rozděleno do několika věkových zón. V rámci jeho výstavby došlo také k rekonstrukci komunikací nebo k instalaci nových laviček. „Nyní probíhá dokončování terénních úprav či revize prvků. Práce na stavbě by měly být ukončeny do konce září," uvedla Margita Kučerová z litvínovské radnice.

PENÍZEVzhledem k šibeničním dotačním termínům musela radnice všechny tři projekty takzvaně předfinancovat, aby se na nich mohlo začít pracovat dříve. V létě pak město obdrželo z ROP Severozápad dotace, o které žádalo.
Hřiště v Tylově ulicidotace: 7,3 milionu
podíl města: 1,3 milionu
MŠ Paraplíčkodotace: 13,5 milionu
podíl města: 2,4 milionu
Areál Lomskádotace: 6,1 milionu
podíl města: 1 milion

Na sídlišti Janov se ke konci blíží revitalizace mateřské školy Paraplíčko. Na zahradě budou nové herní prvky. Uvnitř se dělaly rozvody, podlahy, příčky. „Kuchyně je nově vybavena. Na toaletách jsou nové obklady nebo umyvadla," řekla Margita Kučerová. Ve školce, do které se děti mají vrátit po polovině října, bude také nový nábytek.

Třetí akcí je rekonstrukce šaten v areálu Lomská. Dělníci odstranili část tvořenou sestavou unimo buněk a na stejném místě byl k ponechané zděné části přistavěn patrový objekt s novými šatnami a sociálním zařízením. „V současné době se pracuje na vnitřních rozvodech. Venku se dokončuje zateplení," podotkla Margita Kučerová. Hotovo bude do poloviny října.

Finišuje také rekonstrukce sportovní haly, ta ovšem není v režii města, ale městské společnosti SPORTaS.