Přestože bylo mnohem chladněji něž loni a foukal silný vítr, návštěvnost byla vysoká. Na hrad lidi svážely zadarmo mikrobusy. Rodiny s dětmi využily Kelleyho stezku a na hrad šly lesem, kde plnily různé soutěžní disciplíny a poznávaly život alchymisty. Toho opět v hlavní části zábavného programu ztělesnil herec Zdeněk Turek, který jako v minulých letech předvedl útěk z hradní věže. Chytili ho stráže.

Atrakce byly v celém hradním komplexu, na prvním nádvoří byl historický trh s ukázkami řemesel, dobovými koncerty a vystoupeními, na druhém nádvoří se hrálo hlavně divadlo. Premiéru měl muzikál o alchymistovi.

Nejdelší fronty stály na trdelníky, velký zájem byl i o hvězdárnu. První místo ve výtvarné soutěži zaměřené na alchymistu a vyhlášené letos v dubnu vyhrála školačka Blanka Kubíková, zvláštní cenu za leporelo obdržela 11. ZŠ Most.

Den magistra Kelleyho pořádalo město Moste ve spolupráci s oběma scénami městkého divadla. Pomáhalo Středisko volného času a Centrum rozvoje turismu Mostecka.

KDO TO BYL KELLEY
Výstřední lékárník, alchymista, podnikatel, zločinec a podvodník, který proslul smolařskými útěky z hradů Křivoklát a Hněvín, se narodil jako Edward Talbot v roce 1555 v Anglii. Tam mu za padělatelství uřízli uši. V Čechách vyléčil vlivného Viléma z Rožmberka a díky tomu se stal alchymistou císaře Rudolfa II. Jeho přízeň si získal trikem: „vyrobil“ mu ze rtuti zlato. Zbohatlý Kelley se oženil s Mostečankou Johanou Westonovou. Po vraždě dvorního úředníka šel do basy na Křivoklát. Při útěku po laně spadl, uřízli mu zlomenou nohu a nasadili dřevěnou. Poté žil s manželkou v domácím vězení na Hněvíně. Svobodu chtěl získat popsáním výroby Kamene mudrců. Milost ale nedostal. Při útěku opět spadl: zlomil si zdravou nohu. Ve 42 letech se v depresi údajně otrávil a Most proklel. Jeho nevlastní dcera Alžběta Jana Westonová (Westonie) byla jednou z nejvzdělanějších žen Evropy. Oblíbenou básnířku podporoval proslulý Mostečan a humanista Jiří Berthold zvaný Pontanus. Kelleyho jako zápornou postavu zachycuje film Císařův pekař a Pekařův císař.