Pokud limonádu necháte zahřát a proměnit v páru, která zkapalní ve skořici, badyánu, hřebíčku a ovocné směsi, vznikne nový, extravagantní nápoj.

Výzkumem nezvyklých chutí a vůní nedávno skončil čtyřdenní barmanský kurz v Soukromé hotelové škole Bukaschool, kde to vypadalo jako v alchymistické laboratoři.

Takzvaná molekulární mixologie, která vychází z molekulární gastronomie, doplnila trénink výroby standardních míchaných nápojů známých po celém světě. Studenti kvůli novému poznání navštívili s učitelem proslulý Bugsy's Bar v Praze, kde se špičkoví barmani snaží dovést pití k dokonalosti.

„Molekulární mixologie je přeměna standardního nápoje v něco, co lze uchopit jinými smysly člověka, než je pouze chuť," říká o trochu tajemném umění Miloš Bednář, učitel odborných předmětů. Se studenty měnil skupenství nápojů i do formy pěny. Vyrobili také zmrzlinu z ginu a bylinek pomocí tekutého dusíku.

Pro nóbl podniky, kde mají mladí odborníci z Mostu v budoucnu pracovat, jsou moderní trendy přidanou hodnotou a zároveň i show.