Prošla totiž téměř bez povšimnutí projíždějících řidičů i chodců s maskami na obličeji a hořícími loučemi centrem Mostu.

Procesí Řádu, které se údajně hlásí k projevu víry a náboženství členů a příznivců ŘÁDU OZUBENÉHO KOLA, pak provokativně vyšlo po dvaadvacáté hodině od Prioru a vydalo se ulicí Budovatelů k Rudolické ulici.

Osm maskovaných lidí s hořícími pochodněmi a vlajkou se pak vydalo k Chánovu. Jejich cestu městem spolu s policisty mapoval i fotoreportér Deníku.

To se ale neobešlo bez pozornosti Romů z chanovského sídliště. Přibližně tři desítky rozzuřených Romů vzaly do rukou tyče a klacky a hlídkovaly kolem domů.

"Ať si jdou strašit někam jinam. Ať nám sem nelezou. Co tu vůbec chtějí? Strašit nám děti?" pokřikovali Romové na projíždějící policejní hlídky.

Mostecká policie nenechala nic náhodě a do ulic poslala hlídky posílené i o kriminalisty, dopraváky a těžkooděnce z pořádkové jednotky.

Za silného deště se pak osm Ozubenců Řádu vydalo k chánovskému sídlišti.

Policisté skupinu poté zkontrolovali, při tom museli zakluklenci ukázat svůj obličej. Poté je policisté propustili. Zpět do Mostu se Ozubenci vydali po hlavní silnici I/13 z Bíliny na Most. Údajně se jim podařilo dostat až do Chánova.

Stejně jako nedávno v Krupce na Teplicku tak i nyní v Mostě nedošlo naštěstí k žádnému konfliktu a policistům se podařilo udržet obě strany od sebe a hlavně rozvášněné Romy na uzdě, a to až do odjezdu Ozubenců z města.

Krátce před druhou hodinou ranní bylo procesí ukončeno. Kvůli silnému nasazení policie tak noční procházka Ozubenců Mostem bude stát daňové poplatníky nemalé peníze.