„S označeným vozidlem se budou občané setkávat na vytipovaných frekventovaných místech ve městě. Lidé si ke strážníkům mohou přijít nejen pro radu, ale mohou si tam vyzvednout i prázdné formuláře, které souvisí s registrem vozidel, výměnou občanského průkazu a cestovního pasu, výpisu z rejstříku trestů nebo přihlášením psa,“ uvedla mluvčí magistrátu Alena Sedláčková.

Mobilní služebna je vybavena zdravotními pomůckami, hasicím přístrojem a nechybí v ní ani sběrný kontejner na použité injekční stříkačky, čtečky na psy a jízdní kola, ale i sáčky na psí exkrementy. Během pár dní bude dovybavena přenosným počítačem. „Díky GPS navigaci, která je ve voze nainstalovaná, vědí na dispečinku městské policie přesně, kde se vůz pohybuje. Mostečané se tak mohou informovat o tom, kde se momentálně pojízdná služebna nachází,“ informoval Ing. Bronislav Schwarz, ředitel Městské policie Most.

Jak bude služebna v provozu? Ve čtyřiadvaceti­hodinovém režimu s ní budou pracovat vždy dvoučlenné hlídky. Sloužit bude například při fotbalových utkáních, případných akcích extrémistických hnutí, ale lidé ji najdou i ve večerních hodinách u nákupních středisek.

Pojízdná služebna už jedna na Mostecku slouží. Mají ji k dispozici strážníci v Litvínově. Prohlédnout si ji můžete ZDE.