V první disciplíně držení prázdného pivního sudu, který váží 12 kilogramů, opět zvítězil Miroslav Novotný. Dosud držel rekord 96 vteřin. Včera se překonal o další dvě sekundy. Za své prvenství získal pět set korun a karton piva, které ovšem, jak sdělil divákům, nepije. „Raději si dám džus a citrónovou šťávu,“ prozradil, kde bere tolik síly.

Druhý rekord padl v balancování na válci. I v této disciplíně zvítězila dosavadní držitelka rekordu, Alena Pavlová. Na válci vydržela 101,7 vteřin a překonala se o pouhé dvě setiny sekundy. Alena Pavlová zvítězila i mezi ženami v jízdě na rotopedu a v kuriozitách v hlubokém předklonu. V této kuriozní disciplíně již Alena drží rekord z předešlého ročníku.

Poslední rekord vytvořil Kamil Havlíček v převracení pneumatiky. Pneumatiku převrátil pětadvacetkrát, o jednu otočku nad dosavadní maximum. Zvládl by více, kdyby konec nevypustil. Do této disciplíny se k udivení všech přihlásila i žena. Osmdesátikilovou pneumatiku převrátila jedenáctkrát.
Rekord včera nepadl v zatloukání hřebíku. Jeho rekordmanovi Václavu Richterovi se to nepodařilo o dvě sekundy, přesto vyhrál.

Na dni rekordů a kuriozit nesoutěžili jenom dospělí. Disciplíny nejmladší občan, který urazí vzdálenost pěti metrů bez pomoci rodičů a pádu, se zúčastnily dvě děti. Jedenadvacetiměsíční Pepíček a devatenáctiměsíční Eliška.

„Do letošního ročníku jsme chtěli zařadit ještě skok přes švihadlo. Možná ho zařadíme příští rok. Disciplíny již mají svou tradici, tak je nechceme měnit. V dalším ročníku bychom chtěli zařadit více soutěží pro děti,“ sdělil ředitel pořádajícího CVČ Milan Rybák.

V letošním ročníku nebyly překonány rekordy v kuriozitách. Nejdelší chodidlo je stále 32,5 centimetrů, největší kapacita plic 6,3 litru. Nejvyšší občan Mostecka měří 207 centimetrů. Největší obvod pasu je stále 147 centimetrů. Nejdelší vlasy měří 138 centimetrů. Největší dlaň pobere 79 plastikových obdélníčků. Tuto disciplínu si vyzkoušel i redaktor Deníku Martin Vokurka. Letos zvítězil. Od rekordu ho ale dělilo osm obdélníčků. Rekord hlubokého předklonu 32 centimetrů drží již zmiňovaná Alena Pavlová.

Spokojenost návštěvníků velikonočního odpoledne byla zaručena nejen zajímavou podívanou, ale také pěkným počasím a dobrým občerstvením. Na První náměstí dorazily stovky lidí. „Je to opravdu zábavné odpoledne a moc se mi tu líbí,“ pochvalovala si atmosféru dvaaosmdesátiletá důchodkyně Věra Svobodová.

Velikonoční odpoledne zpestřil lidem také mistr bojového umění WU-SHU, mistr ČR Petr Vaculín, který je několikanásobně zapsaný v České knize rekordů, například za zenový klik nebo v přeskoku bojového řetězu. Přítomným divákům předvedl bojové umění se šavlí a čínskou holí. Také mostečanům prozradil, že dřívější zbraní byly i čínské hůlky, které jsou dnes ve většině případů z bambusu. Podle potlesku se přihlížejícím nejvíce líbilo přeskakování bojového řetězu.