Je rozhodnuto. O titul Miss Sever bude bojovat dvanáct dívek. Krasavice v mosteckém klubu Glow vybrala odborná porota v čele s modelkou Vlaďkou Erbovou. V porotě, která měla za úkol zvolit deset finalistek, seděl i zpěvák Michael Foret. Dvě dívky do finále svými hlasy poslala veřejnost.

Hlasovat o Miss sympatie bude možné v internetové anketě na stránkách www.mosteckydenik.cz od čtvrtka 10. do čtvrtka 24. března.

I když původně bylo přihlášeno sedm desítek dívek, z toho deset z Mostecka, na sobotní casting jich dorazilo jen osmnáct. Z mosteckých dívek se soutěže dokonce neúčastnil nikdo. Sedmdesátitisícové město, ve kterém se soutěž pořádá, a dívky by tak mohly mít domácí zázemí, svou zástupkyni mít nebude.

„Překvapilo mě, že se z mosteckých dívek žádná nedostavila. Jedná se o nultý ročník, takže předpokládám, že s přibývajícími léty, bude soutěž více propracovanější a věřím, že se již dívky z Mostu účastní,“ řekla Deníku předsedkyně poroty a rodačka z Mostecka Vlaďka Erbová. O titul Miss Sever tak v Mostě 26. března budou bojovat dívky například z Chomutova, Loun, Teplic nebo Děčína.

„Mnoho dívek si v dnešní době myslí, že zašle fotografii a vyhraje. Nic víc ale proto neudělají. Navíc s tím, že dívky pošlou přihlášku, a pak nepřijedou mám zkušenosti z Miss zlatého moku, tam se jich přihlásilo na čtyři sta a nakonec přijelo jen čtyřicet,“ řekla Anna Zázvorková z pořádající agentury Promo & Zazvorkova.eu, podle které dopadl casting na výbornou.

Do finále se probojovaly dívky od šestnácti do šestadvaceti let. O slavnostním večeru se bude z dvanácti finalistek volit klasicky miss, vicemiss, druhá vicemiss, dále pak Miss Facebook, kde se hlasuje už nyní. Na internetových stránkách Deníku budou lidé moci hlasovat také o Miss sympatie. Na nejkrásnější dívku severních Čech čekají nejen hmotné ceny jako například zahraniční zájezd, fotoaparát, kosmetika a dárkové poukazy, ale hlavně nové pracovní příležitosti s modelingovými agenturami.