Vyšla proto aktualizovaná publikace, která Krušnohorský automobilový okruh představuje. „Poprvé byl autookruh veřejnosti představen v roce 2000. Pak se na něj trochu zapomnělo. Původní publikace už obsahovala nepřesné údaje. Obnovili jsme také turistické značení autookruhu,“ uvedl předseda Svazku obcí v regionu Krušných hor a místostarosta Litvínova Martin Klika. Sdružení zřízení okruhu kdysi iniciovalo.

Publikace o okruhu budou mít všechny obce svazku k dispozici. Obnova autookruhu je jednou z akcí sdružení, které se v letošním roce soustředilo na rozvoj turistického ruchu.

Do hor se snaží přitáhnout turisty také na Lesné. Ta je téměř na trase autookruhu. Na konci září se tam otevře Krušnohorské muzeum.

„Cílem projektu je přiblížit široké veřejnosti život horalů v Krušných horách před přibližně sto lety a podpořit myšlenku znovuzrození Krušnohoří,“ uvedl Antonín Herzán, předseda občanského sdružení Horský klub Lesná v Krušných horách.

Krušnohorský lidový dům byl na Lesné vystavěn podle dokumentace poskytnuté Oblastním muzeem v Mostě. Součástí je i výstavba repliky původní zvonice s funkčním zvonem a odbíjením hodin.

Otevření muzea se uskuteční 30. září v 15.30 hodin.

K rozvoji turistického ruchu v Krušných horách přispěje také vznik Destinace Krušné hory, jejímž zakládajícím členem se Svazek obcí v regionu Krušných hor má stát. Slibuje to na svých internetových stránkách Martin Klika.

Jde o okruh, takže cestu můžete začít kdekoliv. Na devadesáti kilometrech projedete městy a obcemi v Krušných horách a pod nimi. A co je třeba na trase?
Vodní nádrž Janov – přehrada s nejvyšší zděnou hrází v České republice
Zámek Jezeří – jedna z největších barokních staveb v Evropě
Červený Hrádek – rozhodovalo se tam o připojení příhraničí k Německu
Olbernhau – muzejní komplex, skanzen s objekty z doby našich předků
Černý rybník – přírodní rezervace
Zámeček Lichtenwald – lovecký zámek nedaleko Flájí