„Jedná se celkem o tři fyzické osoby z Litvínova a z Lomu, které chtějí jít do záměru společně," uvedl vedoucí odboru nakládání s majetkem litvínovské radnice Petr Řeháček. Konkrétnější úřad zatím být nechce. „Budou přítomni příští týden na zastupitelstvu, kde všechny podrobně seznámí se svým plánem," doplnil místostarosta Milan Šťovíček.

Právě zastupitelé o celé záležitosti rozhodnou. Radní jim doporučili prodej schválit. Zájemci nabídli městu za areál, který už řadu let jen chátrá, zhruba 960 tisíc korun. „Podle dva roky starého odhadu má sice areál i s pozemky hodnotu kolem tří milionů, ale je potřeba si uvědomit, že je tam vše v havarijním stavu a město by muselo v nejbližší době provést zabezpečení proti dalšímu chátrání," dodal Milan Šťovíček s tím, že na aktuální odhad město nyní čeká. Hodnota rekonstrukce celého areálu se pak odhaduje na šedesát milionů korun.

Zájemci chtějí v budově zřídit domov pro seniory a zdravotnické zařízení, tedy například zázemí pro ordinace různých specialistů. Právě provozování sociálních služeb město v minulých letech přikládalo k záměru prodeje bývalé polikliniky jako podmínku. „V minulosti se objevilo několik zájemců, ale vždy si to jen prohlédli a zmizeli. Až teď je tu konkrétní a vážná nabídka," řekl místostarosta Šťovíček. Pokud zastupitelé prodej schválí, budou muset noví majitelé objekty zrekonstruovat do pěti let.

Bývalá poliklinika je jedním z několika objektů, které se radnice snaží prodat. Těmi dalšími jsou například budova bývalé Euroškoly v Hamru nebo bývalá škola ve Smetanově ulici.