Znalci z oboru pravidelně varují před tím, že kominíci mají právě na podzim velmi napilno a nalézt v jejich pracovním diáři v sezonní špičce volnou kolonku k zarezervování termínu může být otázkou až několika týdnů. Doporučuje se tedy na nic nečekat a návštěvu kominíka rezervovat už v září.

Počty kominíků v ČR sice za posledních deset let vzrostly v řádu stovek, takže rozhodně dokážou nápor poptávky po kontrolách komínů před zahájením topné sezony zvládnout. Přesto se však rozhodně nevyplatí odkládat objednání čištění a kontroly spalinové cesty na říjen, nebo dokonce až na listopad.

„Tradičně jsou kominíci nejvytíženější v říjnu, listopadu a v prosinci, nicméně v závislosti na vývoji počasí může jejich vytíženost vzrůstat již od září. Obecně lze říci, že v těchto dnech se dodací lhůty stále pohybují v řádech dnů, maximálně dvou týdnů, nicméně tento stav se bude velmi rychle měnit a při dalším odkladu kontroly spalinové cesty by lidé proto měli počítat i s několikatýdenními lhůtami dodání,“ říká prezident Společenstva kominíků ČR Jaroslav Schön.