První veřejná diskuse se uskuteční v pondělí 16. května od 16 hodin v budově Centra bakalářských studií Scholy Humanitas a bude se týkat nového mostu, který překříží Mezibořskou ulici. Zastupitelé v dubnu rozhodli, že v tomto případě uspořádá město architektonickou soutěž, ze které tak vzejde budoucí podoba mostu. Pro Litvínov je tento postup novinkou, hlavním předmětem jednání tak bude právě architektonická soutěž a její okolnosti.

„Veřejnost seznámíme například s předpokládaným průběhem soutěže. Všichni přítomní budou mít možnost se k tématu vyjádřit. Zároveň zodpovíme případné dotazy," řekla Jana Břečková z odboru investic a regionálního rozvoje litvínovské radnice.

O dva týdny později, tedy 30. května, se na stejném místě bude ve stejný čas debatovat o nové plavecké hale, která „vyroste" v areálu koupaliště na Koldomě. Město už má připravenou část projektové dokumentace. „Přítomné budeme informovat o stávajícím stavu projektové přípravy nové plavecké haly, o dalším harmonogramu přípravy a ukážeme možnou podobu haly," dodala Břečková.