Opuštěné kino Zahražany ještě nikdy nebylo po svém oplocení tak obletované. Kvůli nečekané vlně nabídek investorů, mění radnice původní plán. Nechce prodat objekt nejrychlejšímu kupci. Po období naprostého nezájmu a snižování ceny si teď město může vybírat. Jedenáctičlenná městská rada už zrušila usnesení o záměru prodeje prvnímu zájemci, kterým je ostravská firma. Důvod? Objevili se další dva investoři. „Jeden nabídl o malinko korun více, druhý výrazně více,“ sdělil ekonomický náměstek mosteckého primátora Luboš Pitín. Upozornil ale, že radnici nejde ani tak o zisk, jako o budoucí podobu komplexu. „Není to o penězích. Záleží nám na tom, co tam vznikne,“ dodal Pitín.

Požadavek zní: stavba pro bytovou výstavbu a doplňkovou občanskou vybavenost. „Rádi bychom tam měli něco jiného než skelet,“ uvedl Pitín.

„Obchody ano, ty tu chybí a je jich stoprocentně zapotřebí. Proti stavbě omezeného počtu bytů nejsem, ale vím, že řada lidí by měla výhrady, kdyby se měla stavět další výšková budova, která by zastínila okolní zástavbu,“ uvedla Věnceslava Volrábová, obyvatelka čtvrti Zahražany, kde stojí nejatraktivnější vily ve městě.

Loni měl koupit skelet výrobce a dovozce asijských potravin. V suterénu chtěl zřídit zkušební výrobní linku a nad ní své evropské sídlo se školicím centrem, ubytovnou a podnikovou prodejnou. Obyvatelé se ale obávali hluku, zápachu a nárůstu dopravy a ze záměru sešlo.

Více čtěte v pátečním tištěném vydání Mosteckého deníku.