První lyžaři se na oslavu začátku zimní sezony svezou na Bouřňáku v pátek odpoledne zdarma. O víkendu budou v provozu dva vleky na sjezdovce Hrobská a pro děti vlek Mikeska v Mikulově. Na sjezdovkách je celkem asi půl metru umělého i přírodního sněhu.

"Všichni budou o víkendu lyžovat za dětské ceny," potvrdil jeden z provozovatelů Sport centra Bouřňák Jiří Zmítko. Za celodenní lyžování tak zaplatí 200 korun. Na večerní lyžování, kam i v pracovní dny míří často velký počet Tepličanů, si zatím budou muset lyžaři počkat. Od víkendu ale budou upravené i běžkařské tratě.

Zatímco na Bouřňáku lyžařská sezona o víkendu začne, v areálu Zadní Telnice u Ústí nad Labem se vleky po víkendu zase zastaví. "Počítáme s plným zprovozněním střediska od soboty 18.prosince," informovali provozovatelé areálu.

K dnešnímu dni leží na v dětském areálu Meva a na sjezdovce u vleku Rudný, které se o víkendu rozjedou, 40 až 50 centimetrů sněhu a sněhová děla stále stříkají umělý sníh. Také v Zadní Telnici si lyžaři sjezdovky o víkendu užijí za dětské ceny, za celý den zaplatí 250 korun.

Z Ústí nad Labem o víkendu do Zadní Telnice vyjedou pravidelné skibusy. "Pro milovníky zimních sportů připravil ústecký Dopravní podnik zvýhodněné jízdné, které bude na jaře platit rovněž na lince cyklobusu," sdělil mluvčí ústeckého dopravního podniku Milan Knotek. Dospělý s jedním dítětem do 15 let zaplatí za obousměrnou jízdenku 75 korun. Samotný dospělý pojede tam i zpět za 60 korun a dítě za polovinu této částky.

Také lyžařské středisko Klíny na Mostecku spustí vleky v sobotu ráno. Má se rozjet jeden vlek Poma. Upravené budou i některé okruhy pro běžecké lyžování. "Pokud to nepůjde rolbou, tak budou upraveny na klasiku skútrem se stopovačem," informovali provozovatelé areálu. Celodenní lyžování zde do 22. prosince stojí 250 korun.

Klíny byly oceněné v průzkumu sítě Evropských spotřebitelských center jako areál s nejnižší cenou za šestidenní skipas pro dospělého. Stojí asi 40 eur (zhruba 1000 Kč). Průzkum vybíral mezi 199 lyžařskými areály ve 20 evropských zemích. Tradičně nejdražší je lyžování v luxusním švýcarském středisku St. Moritz s 350 kilometry sjezdovek. Týdenní skipas tam přijde na 272 eur (asi 6800 korun).