ČTK o tom informovala vedoucí odboru hygieny dětí a mládeže ústecké Krajské hygienické stanice Simona Gunarová.
Hygienici mají v Ústeckém kraji nahlášeno celkem 66 dětských zotavovacích akcí, na které má přijet 5199 dětí. Nejvíce táborů, 38, hygienici evidují na Děčínsku, další jsou například na Lounsku a Litoměřicku. Gunarová uvedla, že od začátku prázdnin jich stačili zkontrolovat 15.
Odmítali táborníky
Podle provozovatelů táborů je o ně velmi velký zájem. Ředitel ústeckého domu dětí Jan Eichler ČTK řekl, že zájem byl tak velký, že dokonce museli nějaké děti odmítnout. Jediná volná místa jsou prý jen na tábor do Španělska. Většina táborů trvá dva týdny. Jejich ceny se pohybují od 2500 korun za stanový tábor bez elektřiny až po dvojnásobek. Týdenní zahraniční pobyty jsou dražší, stojí kolem 6500 korun, zpravidla se jezdí do Itálie, Španělska, Chorvatska a Černé Hory.
Podle mluvčího Junáka Jana Žáčka je zájem i o tábory v přírodě, které letos organizace pořádá pro asi 23 tisíc dětí. Uvedl, že na rozdíl od klasických táborů na ně jedou děti, které celý rok společně pracují. „V poslední době klademe důraz na sociální dovednosti a rozvíjení mezilidských vztahů,“ řekl.
Kromě klasických táborů některé organizace pořádají i tábory příměstské, které děti navštěvují jen během dne. V podkrušnohorském zooparku v Chomutově je o ně velký zájem, podle mluvčí Martiny Pelcové se jich za celé prázdniny zúčastní kolem 150 dětí z Chomutova a okolí. Organizátoři pro ně připravili třeba hry, krmení zvířat nebo táboráky.