Podle místostarosty Martina Kliky je problém v tom, že začátek stavby byl opožděn. „Tam byl problém, že bylo vydáno později stavební povolení, protože se ke stavbě vyjadřoval i odbor životního prostředí,“ uvedl Klika. Odboru se nelíbilo, že bude kvůli parkovišti vykáceno několik desítek stromů.
Dělníci se i v nynějším počasí sice na stavbě stále pohybují, i laici však poukazují, že v deštivém počasí nebude možné položit asfalt.
Počasí je pánem i nad stavbou kruhového objezdu na křižovatce v Janově. Společnost Aqua zemní práce slíbila při zahájení stavby, že Podkrušnohorskou ulici zprůjezdní kolem Vánoc. „Budeme chtít to samozřejmě zprůjezdnit do konce roku. Nyní už mám obrysy kruhového objezdu, nicméně nám chybí ještě některé přeložky, jako je plyn nebo třeba Telecom. Slibovat nic opravdu nemůžu, to záleží i na počasí,“ řekl Deníku jednatel společnosti Karel Kopta. Pokud počasí dovolí, už na konci měsíce chtějí dělníci položit první vrstvy asfaltu. „Tu závěrečnou samozřejmě položíme na jaře, stejně tak se dokončí chodníky, musí se dodělat zastávky,“ dodal Kopta.
Stavbařům znepříjemňovali práci řidiči osobních vozů, kteří nerespektovali zákaz průjezdu. „Už se to zlepšilo po té, kdy tam stála policie. Nyní by si však řidiči vůz ničili, protože je tam opravdu staveniště,“ dodal na závěr Kopta.