Jak uvádí inspekce na svém webu Potraviny na pranýři, v mosteckém velkoobchodě se nacházel nejen trus hlodavců a stopy po jejich výskytu, ale tentokráte i živí tvorové. Navíc celý obchod zapáchal a zboží bylo poškozené nebo kontaminované.

Provozovatelé obchodu z celé této opakující se situace vyvodili důsledky. Na svém facebookovém profilu totiž prosí veřejnost o spolupráci při hledání nových prostor v jakémkoliv městě nad 30 tisíc obyvatel o rozloze 800 až 1500 m².

Inspekce opět uzavřela velkoobchod v Mostě kvůli hygienickým problémům.
Úklid nepomohl. Inspekce opět uzavřela obchod v Mostě kvůli hlodavcům

Obchodní řetězec sídlí podle serveru Mostecká vlaštovka v technicky nevyhovující budově, která údajně není dostatečně odolná proti pronikání škůdců navzdory maximální údržbě, úklidu a deratizaci.

Na facebooku se pod příspěvkem Mere strhla vášnivá debata. Někteří z diskutujících s rozhodnutím inspekce souhlasí, většina však provozovatelům prodejny vyjadřuje podporu a děkuje jim za jejich služby. Lidé také přicházejí s nápady nájemných prostor a a doufají, že se brzy podaří provoz obnovit.

Fotografie potravinářské inspekce dokumentují výskyt hlodavců a hygienickou nedostatečnost obchodu.Fotografie potravinářské inspekce dokumentují výskyt hlodavců a hygienickou nedostatečnost obchodu.Zdroj: Potraviny na pranýři

Jedna ze zákaznic popsala své dojmy ze zásahu inspekce slovy: „Dnes jsem byla svědkem kontroly v Mere. Byly tam dvě hvězdy a lezly po kolenou. Na jedné paletě byla v igelitu, kterým je obalená paleta, dírka asi jako palec. Je k vzteku, jak prostě něco hledali. Tato prodejna má paletový prodej. Nic není volně bez obalu. Zkrátka se rozhodli, že je budou šikanovat.“

O dalším vývoji situace vás budeme informovat.

Mohlo by vás také zajímat: Víkend na Mostecku: Dračí lodě, Noc kostelů nebo spanilá jízda veteránů

Zdroj: Martin Vokurka